Biedroń mówi o homoseksualistach w szeregach PiS. „Potrafię ich wskazać”

Błażej Makarewicz
21.03.2019 22:06
Biedroń mówi o homoseksualistach w szeregach PiS. „Potrafię ich wskazać”
fot. S.Maszewski/Reporter

- Tajemnicą poliszynela jest, że w PiS są geje. Potrafię ich wskazać – mówił w programie „Tłit” w Wirtualnej Polsce Robert Biedroń. Lider Wiosny odniósł się w ten sposób do niedawnych słów Jana Vincenta Rostowskiego, który stwierdził, że „środowisko LGBT powinno się zastanowić, czy zmowa milczenia nie powinna być przerwana”.

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

– Nie jest moją sprawą mówić, kto na najwyższym poziomie PiS-u jest gejem, ale środowisko LGBT powinno się zastanowić, czy ta pewna zmowa milczenia nie powinna być przerwana – mówił na antenie TVN 24 Jan Vincent Rostowski.

Zobacz także

Do słów polityka Platformy Obywatelskiej odniósł się w programie „Tłit” w Wirtualnej Polsce lider Wiosny Robert Biedroń.

Zagłosuj

Osoby LGBT są w Polsce dyskryminowane?

Liczba głosów:

– To jest stare granie na uprzedzeniach i lękach. Straszy się nimi, wyciąga w kampanii. Nie byłoby tego skandalu wokół pana ministra, gdybyśmy żyli w społeczeństwie bardziej otwartym i tolerancyjnym. Ale z drugiej strony tajemnicą poliszynela jest, że w PiS są geje. Potrafię ich wskazać. Nie zrobię tego, żeby później nie uczestniczyć w tej głupiej grze – ocenił Biedroń.

W jego ocenie, Koalicja Europejska zachowała się biernie wobec ataku prawicy na wiceprezydenta Warszawy Pawła Rabieja, po jego słowach o adopcji dzieci przez pary homoseksualne.

Zobacz także

– Koalicja Europejska boi się z otwartą przyłbicą bronić swoich członków np. Pawła Rabieja. To jest takie typowe chowanie głowy w piasek. Jak się jest europejskim, to trzeba być takim od A do Z – stwierdził Biedroń.

RadioZET.pl/WirtualnaPolska/BM