Zamknij

Radny PiS stracił mandat. Zapłacił za sesję ślubną z kasy ośrodka sportowego

13.11.2019 13:30
Biłgoraj
fot. Starostwo Powiatowe w Biłgoraju/Wikimedia.Commons

Powiatowy radny PiS z Biłgoraja (woj. lubelskie) został prawomocnie skazany. Sąd ukarał go karą więzienia w zawieszeniu oraz zakazem pełnienia funkcji samorządowych przez pięć lat za przeznaczenie pieniędzy z kasy miejskiego ośrodka sportowego na prywatny cel. 

O sprawie z Biłgoraja informuje „Kurier Lubelski”. W 2013 roku Michał F., będąc wówczas dyrektorem tamtejszego Ośrodka Sportu i Rekreacji, postanowił wykorzystać budżet finansowanej z samorządu placówki do własnych celów. Zapłacił bowiem z kasy ośrodka za sesję zdjęciową ze swojego ślubu. 

Wyrok sądu ws. pieniędzy na sesję ślubną

Mimo że afera została ujawniona, nie przeszkodziło to mężczyźnie w karierze politycznej. By wówczas członkiem PiS, a w 2018 roku uzyskał mandat radnego powiatu biłgorajskiego. Zachował go, nawet będąc oskarżonym w sprawie oraz skazanym przez sąd I instancji.

Zobacz także

Teraz wyrok się uprawomocnił i po rozpatrzeniu sprawy przez sąd II instancji brzmi: 1,5 roku więzienia w zawieszeniu, zakaz zajmowania stanowisk w organach samorządowych przez pięć lat, 7,2 tys. zł grzywny, 2660 zł na rzecz Ośrodka Sportu i Rekreacji w Biłgoraju i ponad 3 tys. zł na pokrycie kosztów sądowych.

Radny PiS traci mandat i odchodzi z partii

Dodatkowo F. straci także wywalczony rok temu mandat radnego. „Pan Michał złożył rezygnację z członkostwa w Prawie i Sprawiedliwości i ta rezygnacja zostanie przyjęta” – mówi w rozmowie z „Kurierem Lubelskim” Andrzej Szarlip, przewodniczący PiS w powiecie biłgorajskim oraz tamtejszy starosta.

Zobacz także

– Jeśli istnieją przesłanki prawne, według których pan radny nie może pełnić mandatu, to na pewno tego nie będzie robił. To jest jednak sprawa dla Rady Powiatu i komisarza wyborczego – dodaje. 

RadioZET.pl/Kurier Lubelski