Zamknij

Błażej Spychalski odchodzi z Kancelarii Andrzeja Dudy. "Dzisiaj kończę pracę ministra"

30.09.2021 16:13

Błażej Spychalski złożył dymisję z funkcji prezydenckiego rzecznika i ministra w kancelarii Andrzeja Dudy. "Nadal będę wspierał prezydenta jako społeczny doradca" – zapowiedział na Twitterze. 

Błażej Spychalski
fot. ANDRZEJ IWANCZUK/REPORTER

Błażej Spychalski oficjalnie zrezygnował z funkcji rzecznika prasowego prezydenta Andrzeja Dudy i sekretarza stanu w Kancelarii Prezydenta RP – taką informację przekazał w czwartek za pośrednictwem mediów społecznościowych. 

"Dziękuję prezydentowi Andrzejowi Dudzie za zaufanie, którym obdarzył mnie ponad 3 lata temu! To wielka odpowiedzialność i honor służyć u jego boku Polsce, to także wspaniały czas dla mnie osobiście. Dzisiaj kończę pracę ministra, ale nadal będę wspierał prezydenta jako społeczny doradca" – napisał Spychalski na Twitterze.

Były prezydencki rzecznik podziękował również wszystkim, którzy go wspierali, m.in. współpracownikom oraz pracownikom biura prasowego. "Jesteście świetnym zespołem, który każdego dnia daje z siebie wszystko! Dziękuję także dziennikarzom za codzienną współpracę" – dodał Spychalski.

Błażej Spychalski kończy pracę ministra w Pałacu Prezydenckim

Błażej Spychalski pełnił funkcję ministra w KPRP od 7 września 2018 roku. Wtedy zastąpił na tym stanowisku Krzysztofa Łapińskiego. Spychalski jest związany z PiS od 2006 roku. Pracował m.in. w dziale Legislacji i Analiz Klubu Parlamentarnego PiS, a także w dziale Prezydialnym Klubu. 

Od 2011 roku, przez cztery lata, był asystentem posła do Parlamentu Europejskiego Konrada Szymańskiego, a następnie europosła Janusza Wojciechowskiego. W 2014 roku został koordynatorem w dziale struktur partii PiS. Na początku września media informowały, że Spychalski intensywnie zabiega o posadę w zarządzie Orlenu. Prezydencki rzecznik zaprzeczył wówczas tym doniesieniom. 

RadioZET.pl/PAP