Zamknij

Liczne błędy w książce Tuska. Pomylone daty, Misiewicz wiceministrem MON

30.12.2019 18:59
Donald Tusk
fot. Twitter/ Donald Tusk

Były szef Rady Europejskiej Donald Tusk promuje swoją książkę "Szczerze", a tymczasem internauci szybko dopatrzyli się w niej licznych błędów związanych głównie z datami opisywanych wydarzeń. Pomyłki trudno uznać za nieznaczne, bo miejscami chodzi nawet o kilkanaście miesięcy.

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

Błędy w książce byłego polskiego premiera odnotował m.in. dziennikarz Radia Plus Jacek Prusinowski, który na Twitterze opublikował kilka "najciekawszych przykładów".

Pod datą 3 stycznia 2016 roku Donald Tusk pisze: "Źle się zaczyna ten rok dla opozycji w Polsce. Dramatyczna okupacja sali sejmowej wzbudziła sporo emocji i kontrowersji (...). Poważnym problemem jest wyjazd Ryszarda Petru na wakacje, nie ważne z kim, to jego sprawa, ale jakoś zgrzyta ten kontrast między słoneczną plażą i zimną ciemną warszawską ulicą wypełnioną demonstrantami wspierającymi posłów okopujących Sejm".

Zobacz także

- Panie Premierze, okupację sali sejmowej i podróż R.Petru opisał Pan w pamiętniku o cały rok za wcześnie - zauważył Jacek Prusinowski.

Podobny błąd znaleźć można pod datą 11 maja 2016 roku. - Panie Premierze Donaldzie Tusku, a jakim to cudem zanotował Pan pod datą 11.05.2016 zapowiedź audytu rządów PO-PSL? Tego dnia w Sejmie prezentowano wyniki audytu zapowiedzianego w 2015 roku - skomentował dziennikarz.

Zobacz także

Tusk pomylił się także w kontekście osoby Bartłomieja Misiewicza. Były premier awansował go w swojej książce do funkcji... wiceministra MON.

Zobacz także

- A takie było zdziwienie jak żołnierze tytułowali ministrem Bartłomieja Misiewicza, otóż Donald Tusk też myślał, że ma do czynienia z wiceszefem resortu obrony narodowej - napisał Prusinowski.

RadioZET.pl/ Twitter/ Wprost.pl

C