Zamknij

Zdrojewski zdradził, kto byłby najlepszym kandydatem na prezydenta z KO

14.05.2020 10:21
Bogdan Zdrojewski
fot. East News/Krzysztof Kaniewski

Bogdan Zdrojewski w Polsat News był pytany o wieczorny wpis w mediach społecznościowych Małgorzaty Kidawy-Błońskiej. Senator Koalicji Obywatelskiej zdradził także, kto były najlepszym kandydatem w zbliżających się wyborach prezydenckich.

W środę wieczorem Małgorzata Kidawa-Błońska napisała na Twitterze: "prowadź mnie, podążaj za mną albo zejdź mi z drogi". Według Zdrojewskiego wpis polityczki był "bardzo mocnym, jednoznacznym powiedzeniem, że kandyduje w wyborach, oczekuje wsparcia, a przeciwnicy, którzy będą jej to utrudniać, powinni zejść z tego frontu walki".

Bogdan Zdrojewski: najlepszym kandydatem byłby Donald Tusk

Zdrojewski w Polsat News dodał także, że jedyną osobą, która może zmienić decyzję Małgorzaty Kidawy Błońskiej w kwestii kandydowania, jest tylko ona sama. Senatora zapytano także o ewentualną zmianę kandydata na prezydenta z ramienia Platformy Obywatelskiej. Polityk odpowiedział.

Zobacz także

Na kampanię wyborczą, tak twardą, jak się zapowiada, kompletnie nielogiczną, dyskomfortową, Donald Tusk byłby kandydatem znakomitym. Ale nie wyraża zgody, więc dywagowanie nad tym, czy Donald Tusk wystartuje i będzie prezydentem, jest w tej chwili wyłącznie teoretycznym rozważaniem.

Zobacz także

Bogdan Zdrojewski dodał także, że Małgorzata Kidawa-Błońska byłaby bardzo dobrym prezydentem. "Ja nie jestem w jej skórze obecnie i nie wiem, na ile wyczerpujące było wszystko to, co się wydarzyło w ostatnim czasie, na ile ona jeszcze jest w stanie z całym sztabem wykazać 200-procentową determinację, żeby pokonać bardzo słabego prezydenta" - skwitował senator KO.

RadioZET.pl/PAP/Polsat News