Zamknij

Senat wybrał wicemarszałków. Wśród nich Borusewicz i Karczewski

12.11.2019 23:49
Senat wybrał wicemarszałków
fot. PAP

Bogdan Borusewicz (KO), Michał Kamiński (PSL-KP), Stanisław Karczewski (PiS) i Gabriela Morawska-Stanecka (Lewica) zostali wybrani na wicemarszałków Senatu X kadencji. 

We wtorek zebrał się Senat X kadencji. Podczas inaugurującego posiedzenia na marszałka wybrany został senator Koalicji Obywatelskiej, prof. Tomasz Grodzki, którego poparło 51 senatorów - 43 z KO, trzech z PSL, dwoje z Lewicy oraz trzech niezależnych. Czwarta niezależna Lidia Staroń wstrzymała się od głosu, na dotychczasowego marszałka, wystawionego przez PiS Stanisława Karczewskiego, zagłosowało 48 senatorów tej partii.  

Senat wybrał wicemarszałków

Tego samego dnia, choć późnym wieczorem, Senat wybrał także czworo wicemarszałków. Zostali nimi: Bogdan Borusewicz (KO), Michał Kamiński (PSL-KP), Stanisław Karczewski (PiS) i Gabriela Morawska-Stanecka (Lewica)

Zobacz także

Za kandydaturą Borusewicza głosowało 90 senatorów, 4 było przeciw, a 5 senatorów wstrzymało się od głosu. W przypadku Kamińskiego za głosowało 53 senatorów, 37 było przeciw, a 10 wstrzymało się od głosu.

Zobacz także

Za kandydaturą Karczewskiego głosowało 82 senatorów, 3 było przeciw, a 15 senatorów wstrzymało się od głosu. Natomiast w przypadku Morawskiej-Staneckiej 56 senatorów głosowało za, 28 było przeciw, a 15 senatorów wstrzymało się od głosu. 

RadioZET.pl/PAP