Zamknij

Budka: Koalicja Obywatelska złoży wniosek o odwołanie Zbigniewa Ziobry

Magdalena Barszczak
22.09.2020 15:32
Borys Budka
fot. Tomasz Jastrzebowski/REPORTER

Władze Koalicji Obywatelskiej złożą wniosek o odwołanie Zbigniewa Ziobry z funkcji ministra sprawiedliwości oraz prokuratora generalnego - zapowiedział we wtorek w Sejmie Borys Budka.

Koalicja Obywatelska zdecydowała o złożeniu wniosku o wotum nieufności wobec ministra sprawiedliwości Zbigniewa Ziobry - poinformował we wtorek szef klubu KO Borys Budka. Według niego Ziobro zrujnował wymiar sprawiedliwości i prokuraturę.

Zobacz także

KO: wotum nieufności wobec Zbigniewa Ziobry

"Czas na powiedzenie: sprawdzam. Dlatego władze Koalicji Obywatelskiej podjęły decyzję wniosku o odwołanie Zbigniewa Ziobry z funkcji ministra sprawiedliwości i jednocześnie prokuratora generalnego. Chcemy zobaczyć, czy to wszystko, o czym mówi (prezes PiS) Jarosław Kaczyński i jego ludzie jest prawdą, czy też jak zawsze pan premier (Mateusz) Morawiecki i Jarosław Kaczyński staną po stronie człowieka, który zrujnował wymiar sprawiedliwości i polską prokuraturę" - powiedział Budka na briefingu w Sejmie.

"Chcemy zobaczyć, czy (Jarosław) Kaczyński dotrzyma słowa i ten wyjątkowy szkodnik polskiego wymiaru sprawiedliwości, jakim jest Zbigniew Ziobro przestanie wreszcie pełnić tę funkcję" - oświadczył polityk KO.

Zgodnie z regulaminem Sejmu, wniosek o wotum nieufności wobec ministra musi poprzeć większość ustawowej liczby posłów, czyli 231. Klub Koalicji Obywatelskiej liczy 134 posłów.

Zobacz także

RadioZET.pl/PAP