Zamknij

Koalicja Obywatelska ma nowego szefa. Wybrany "bez głosu sprzeciwu"

PAP
22.07.2021 21:53
Borys Budka nowym szefem klubu KO
fot. Piotr Molecki/East News

Były przewodniczący PO, obecnie wiceszef partii Borys Budka został w czwartek wybrany przez aklamację, na wniosek lidera PO Donalda Tuska, szefem klubu Koalicji Obywatelskiej. Wcześniej rezygnację z tej funkcji złożył Cezary Tomczyk.

Borys Budka został nowym szefem klubu KO. - Z satysfakcją przyjąłem decyzję bez jednego głosu sprzeciwu o zmianie - powiedział Tusk dziennikarzom po zakończeniu obrad klubu.

Jak dodał, przewiduje też bliską współpracę z Cezarym Tomczykiem, który we wrześniu ma zostać jednym z wiceprzewodniczących, odpowiedzialnym za kampanię wyborczą i prace sztabowe. - To jest dla mnie ważne, ponieważ ten mój powrót to nie jest łatwa sprawa. To wymagało odpowiednich zmian i ustaleń i spotkało się to z pełnym zrozumieniem w Platformie - zaznaczył lider PO.

Borys Budka nowym szefem klubu KO. "Bez jednego głosu sprzeciwu o zmianie"

Tusk zapowiedział też dalsze zmiany we władzach klubu i partii, gdzie miałoby się znaleźć więcej kobiet niż obecnie. - Oczekuję od nowego przewodniczącego i pomogę mu także w tej sprawie w sensie politycznym, żeby znowu w ciałach przedstawicielskich klubu i Platformy obowiązywał parytet - powiedział b. premier.

Budka kierował już w tej kadencji klubem parlamentarnym Koalicji Obywatelskiej. Po raz pierwszy wybrany na tę funkcję wybrany został tuż po wyborach parlamentarnych w 2019 r. Rok później, już jako szef Platformy zrezygnował i nowym przewodniczącym klubu został Cezary Tomczyk, który w wyborach na to stanowisko pokonał posłankę Urszulę Augustyn.

RadioZET.pl