Zamknij

Zwolnienia zamiast odroczeń składek, stan klęski żywiołowej. Budka punktuje rząd

19.03.2020 12:01
Borys Budka
fot. PAP/Marcin Obara

Szef PO Borys Budka uważa, że pomoc państwa w walce z koronawirusem jest niewystarczająca. - Do końca maja powinien zostać wprowadzony stan klęski żywiołowej – powiedział na konferencji prasowej przed Sejmem. Jasno zadeklarował, że wybory prezydenckie nie powinny się odbyć w przewidzianym terminie.

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

Borys Budka ocenił działania rządu w zakresie walki z koronawirusem za niewystarczające.

Jesteśmy w sytuacji nadzwyczajnej. Dziś nie czas na politykę, tylko na zajęcie się bezpieczeństwem Polek i Polaków. Wszyscy wiemy, że kwestie wyborów powinny odejść na plan dalszy. Oczywistym jest, że powinien zostać ogłoszony stan klęski żywiołowej

- powiedział szef PO.

Zobacz także

Zdaniem szefa Platformy Obywatelskiej wybory prezydenckie w maju, nie mają racji bytu. W kontekście działań państwa oczekuje od rządu większego i priorytetowego wsparcia służby zdrowia oraz przedsiębiorców.

Nie odroczenia, a zwolnienia z ZUS

Zwolnienie ze składek na ubezpieczenia społeczne – wszystkich pracodawców i pracowników. Natychmiast. Nie chodzi o odraczanie płatności. Nie chodzi o odraczanie płatności, nie żadne pożyczki 5 tys. zł, a zwalnianie (z podatków, red.) i minimalne wynagrodzenia dla tych, którzy muszą – nie ze swojej winy – siedzieć w domu

- dodał Budka.

Deklaracje szefa PO padły tuż przed wideokonferencją szefów klubów opozycyjnych z rządem. Rozmowa dotyczy działań państwa w sprawie zwalczania skutków pandemii koronawirusa.

RadioZET.pl/Facebook