Zamknij

Borys Budka o organizacji wyborów: Na gębę, to jest przestępstwo urzędnicze

05.05.2020 09:35
Borys Budka
fot. Radio ZET

- To, co dzieje się wokół kart wyborczych jest nielegalne i za to prędzej czy później pan Sasin i pan Morawiecki odpowiedzą. Wydają dyspozycje, które są bez podstawy prawnej. A to jest przestępstwo urzędnicze i narażenie Skarbu Państwa na olbrzymie straty – powiedział dzisiejszy gość Radia ZET, przewodniczący PO Borys Budka. Ocenił też, że w tej chwili nie ma podmiotu, który byłby uprawniony do drukowania kart wyborczych.

Borys Budka nie ma wątpliwości - rządzący łamią prawo forsując wybory prezydenckie w maju. Zaznaczył jednak, że możliwość ich organizacji w innym terminie zależy przede wszystkim od posłów koalicyjnego Porozumienia. Budka liczy, że Gowin podtrzyma wcześniejsze deklaracje, a jego posłowie nie poprą wyborów korespondencyjnych.

Przewodniczący Platformy Obywatelskiej zapowiedział dziś w Radiu ZET, że będzie spotykał się z przewodniczącym Państwowej Komisji Wyborczej.

Borys Budka: Wybory prezydenckie "na gębę". Odpowiedzą przed komisjami śledczymi 

PKW mieści się w budynku, który graniczy z Sejmem. Myślę, że dziś będzie możliwe takie spotkanie. Mam absolutne przekonanie, że wybory musi organizować Państwowa Komisja Wyborcza. Nie może być tak, że rząd, jako strona sporu politycznego, będzie organizował te wybory 

– komentował gość Radia ZET.

Zobacz także

Szef PO zapowiedział, że rządzących dziś polityków PiS czeka w przyszłości "kilka komisji śledczych". 

Niewątpliwie kilka komisji śledczych, przy pozyskaniu większości parlamentarnej, będzie potrzebnych. Jest kilka obszarów państwa, w których w mojej ocenie doszło do nadużyć uprawnień i niedopełnienia obowiązków 

– tłumaczył Borys Budka, dodając, że rządzący organizują wybory prezydenckie „na gębę”.

 RadioZET.pl/Gość Radia ZET