Zamknij

Braun dostanie po kieszeni za skandaliczną wypowiedź. "Najwyższa możliwa kara"

PAP
16.09.2021 22:24
Grzegorz Braun
fot. PAP/Radek Pietruszka

Grzegorz Braun został ukarany. – Prezydium Sejmu jednogłośnie zdecydowało o najwyższej możliwej karze finansowej dla posła Konfederacji za jego poranną wypowiedź pod adresem ministra zdrowia Adama Niedzielskiego – poinformował w czwartek wicemarszałek Sejmu Włodzimierz Czarzasty z Lewicy.

Grzegorz Braun groził w czwartek z mównicy sejmowej ministrowi zdrowia Adamowi Niedzielskiemu. – Będziesz pan wisiał  – krzyknął z mównicy sejmowej poseł Konfederacji wygrażając palcem w kierunku siedzącego w ławach rządowych ministra. 

Grzeogrz Braun ukarany za groźby wobec Adama Niedzielskiego

Czarzasty poinformował dziennikarzy o ustaleniach Prezydium Sejmu, które w czwartek zajmowało się m.in. sprawą wypowiedzi posła Grzegorza Brauna. Jak podkreślił, marszałek Sejmu Elżbieta Witek poinformowała, że złożyła wniosek do prokuratury za używanie gróźb karalnych przez posła Brauna.

– Po drugie, jednomyślne poseł Grzegorz Braun został ukarany najwyższą karą: 6 miesięcy obniżenia uposażenia o 50 procent i 6 miesięcy (odebrania - przyp. red.) 100 procent diety poselskiej – poinformował Czarzasty. – Nie ma już większych finansowych kar za tego typu przewinienia – dodał wicemarszałek. Poinformował też, że posłowie Lewicy, KO i KP zbierają podpisy pod skierowaniem sprawy Grzegorza Brauna do komisji etyki poselskiej.

RadioZET.pl/PAP - Piotr Śmiłowicz/oprac. AK