Braun dzwoni do ABW. Niecodzienna sytuacja podczas konferencji prasowej

24.01.2020 20:43
Braun dzwoni do ABW
fot. Twitter: Konfederacja

Grzegorz Braun na oczach dziennikarzy zadzwonił do oficera dyżurnego ABW, którego poprosił o zapewnienie "należytej osłony kontrwywiadowczej posłom, ze szczególnym uwzględnieniem koła Konfederacji". Chodzi o ostatnią wypowiedź premiera Mateusza Morawieckiego, który stwierdził, że Konfederacja ma ewidentne związki z Rosją.

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

Premier Morawiecki został zapytany w TVP INFO o "niektórych polskich polityków, którzy są wdzięczni Sowietom za to, że dali nam wolność".

Szef rządu odpowiedział, że to, iż tak mówią politycy lewicy, "czyli partii, która wywodzi się z PZPR", nie jest dla niego wielkim zaskoczeniem. Skrytykował jednocześnie Konfederację. "Proszę zauważyć jak w ostatnich kilku tygodniach zamilkli, a nawet bardzo dziwnie komentują to, co się dzieje, politycy Konfederacji. To potwierdza ich związki, w dużym stopniu, z Rosją" - ocenił Morawiecki.

Zobacz także

Posłowie Krzysztof Bosak i Grzegorz Braun, liderzy Konfederacji, w piątek na konferencji prasowej w Sejmie odnieśli się do wypowiedzi premiera.

Zobacz także

– Nie po raz pierwszy niestety mamy do czynienia z brudną walką propagandową. Żal, smutek, że w tę walkę zaangażował się osobiście premier Mateusz Morawiecki. Zostaliśmy po raz kolejny poprzez insynuacje oskarżeni o to, że mamy rzekomo problemy z właściwą oceną historii XX wieku i że mamy problemy z odniesieniem się do putinowskich, stalinowskich kłamstw – mówił podczas konferencji prasowej Grzegorz Braun.

Zobacz także

W trakcie konferencji, Braun zadzwonił do oficera dyżurnego ABW, którego poprosił o zapewnienie "należytej osłony kontrwywiadowczej posłom, ze szczególnym uwzględnieniem koła Konfederacji". Wyjaśnił dyżurnemu ABW, że taka ochrona powinna mieć miejsce, jeżeli wypowiedzi premiera o związkach Konfederacji z Rosją mają uzasadnienie. Jednoczenie Braun zwrócił się do oficera ABW o sprawdzenie przez Agencję, czy nie doszło w tej sprawie do "dezinformacji" premiera. Telefoniczna rozmowa Brauna skończyła się zapewnieniem dyżurnego ABW, że skieruje zgłoszenie do merytorycznego rozpatrzenia.

Trzeba sprawdzić, czy to Konfederacja ma jakieś niedostatki informacji na temat swojego położenia, czy też premier operuje insynuacją zmierzającą w stronę oszczerstwa i czy opiera to na własnej złej woli, czy też został zdezinformowany.

Grzegorz Braun, Konfederacja

"Jesteśmy siłą propolską, nie jesteśmy w żaden sposób ukierunkowani w kierunku żadnego zewnętrznego mocarstwa" - zapewnił z kolei Krzysztof Bosak.

Zobacz także

RadioZET.pl/PAP/Twitter