B. Komorowski: „PiS wygrał w okręgach wyborczych, które nie płacą podatków”

27.05.2019 10:10
B. Komorowski: „PiS wygrał w okręgach wyborczych, które nie płacą podatków”
fot. Tomasz Urbanek/East News

Bronisław Komorowski skomentował wczorajsze zwycięstwo Prawa i Sprawiedliwości. Mimo wysokiego wyniku Koalicji Europejskiej były prezydent dostrzegł większą mobilizację w obozie rządzącym. Postawił też mocną tezę – PiS wygrał w tych kręgach, które nie płacą... w Polsce podatków.

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

Były prezydent RP ma mieszane odczucia. Docenia wysoki wynik Koalicji Europejskiej, ale zdaje sobie sprawę, że KE „musi przemyśleć, w czym PiS okazało się lepsze”.

– 38 procent to wspaniały wynik, bardzo mocny, ale KE musi przemyśleć, w czym PiS okazało się lepsze. Celem niewątpliwie jest wygranie wyborów jesiennych – mówił w rozmowie z Onetem.

Zdaniem Komorowskiego sukces PiS leży też w „wykorzystaniu każdej możliwości finansowania swojej kampanii”. 

Zobacz także

– Wydali gigantyczne pieniądze na propagandę, w postaci choćby Telewizji Publicznej – powiedział. 

Były prezydent RP zaskoczył co do jednego. W rozmowie z Onetem przyznał, że PiS wygrywało w grupie... niepłacącej podatków. 

Jest charakterystyczne i warte przeanalizowania to, że PiS wygrywało w tych kręgach wyborczych, które nie płacą podatków. Dla Koalicji Europejskiej kierunkiem prawidłowym jest skierowanie swojej oferty do tych, którzy płacą podatki, ciężko pracują. Rząd PiS rozdaje pieniądze, głównie na potrzeby wyborcze. 

b. prezydent Bronisław Komorowski dla Onetu

Za jedną z przyczyn porażki KE z PiS uznał też słabość jednego z koalicjantów. Mowa o PSL, które wyraźnie przegrało walkę o głosy z PiS w obszarach wiejskich (70 do 30 proc.).

RadioZET.pl/Onet