Zamknij

Komorowski: serce podpowiada, by głosować na PO, rozum, że na PSL lub Hołownię

12.04.2021 12:22
Bronisław Komorowski
fot. Tomasz Jastrzębowski/REPORTER

Bronisław Komorowski ujawnił, na kogo zagłosowałby w najbliższych wyborach parlamentarnych. Były prezydent przyznał, że ma dylemat czy wesprzeć swoją macierzystą partię - Platformę Obywatelską - czy inne z ugrupowań opozycyjnych. 

Bronisław Komorowski był gościem "Porannej Rozmowy" w Gazeta.pl. Były prezydent odpowiedział m.in. na pytanie, na kogo oddałby swój głos, gdyby w najbliższym czasie odbyły się wybory parlamentarne

Komorowski: serce mówi, żebym głosował na PO, rozum, że na PSL lub Hołownię

Komorowski stwierdził, że na pewno poparłby którąś z partii pozostających obecnie w opozycji. - Serce podpowiada mi, żeby głosować na partię, z której się wywodzę - ocenił, dodając, że chodzi mu oczywiście o Platformę Obywatelską. Za chwilę zaznaczył jednak, że ma dylemat. 

Tu rozum podpowiada, żeby wesprzeć te partie, które mają realne szanse odebrania choć jednego, choć dwóch, trzech procentów PiS-owi. To w moim przekonaniu są dwie partie: PSL i prawdopodobnie pan Szymon Hołownia. Aczkolwiek nie do końca znam zapatrywania tego środowiska

Bronisław Komorowski

- Rozum podpowiada [...] że najważniejszą sprawą jest wygrać z PiS-em. A żeby wygrać z PiS-em, trzeba PiS-owi odebrać część wyborców, których ma dziś. To wyborcy umiarkowanie prawicowi, którzy mają dość radykalizmu i fundamentalizmu PiS-u, a niekoniecznie znajdują partię, która by odpowiadała np. ich bardziej konserwatywnym poglądom na świat, a mniej progresywnym - powiedział były prezydent w rozmowie z portalem. 

Podkreślił jednak, że to nie oznacza, iż na pewno wsparłby tę albo inną partię. Jest jednak zdania, że aby pokonać PiS, należy zagłosować na formacje bardziej na prawo od partii rządzącej, które - zdaniem polityka - byłby w stanie odebrać jej wyborców. Przypomnijmy, że w wielu sondażach to partia Szymona Hołowni zajmuje drugie miejsce za PiS-em, wyprzedzając Koalicję Obywatelską. 

RadioZET.pl/Gazeta.pl