Zamknij

Bronisław Komorowski nie wierzy w Tuska? Mocne słowa byłego prezydenta

17.09.2021 13:48
Bronisław Komorowski
fot. WOJCIECH STROZYK /REPORTER

Bronisław Komorowski uważa, że powrót Donalda Tuska nie zmieni poparcia dla Prawa i Sprawiedliwości. - Opozycja nie zwiększyła swojego poparcia kosztem PiS. Donald Tusk, przy wszystkich jego wartościach i umiejętnościach, nie ma możliwości odebrania wyborców PiS-owi - powiedział były prezydent w rozmowie z "Super Expressem".

Bronisław Komorowski pytany o ocenę powrotu Donalda Tuska, jego aktywność i to, że "sondaże KO są na poziomie niewiele ponad 20 proc.", odparł, że "to było marzenie, bo PO miała już 13 proc."

- To ogromny sukces. Z punktu widzenia Platformy to jest samo dobro. Problem polega na tym, że niestety te przesunięcia poparcia odbywają się między środowiskami opozycyjnymi – głównie PO a partią Szymona Hołowni, trochę Lewicy - wyjaśnił b. prezydent.

Bronisław Komorowski: Tusk nie odbierze poparcia PiS

Dodał, że opozycja nie zwiększyła swojego poparcia kosztem PiS. - Donald Tusk, przy wszystkich jego wartościach i umiejętnościach, nie ma możliwości odebrania wyborców PiS-owi (…) jest odbierany jako czysty liberał, a to nie najlepszy wabik dla sfrustrowanych lub umiarkowanych wyborców PiS. Dla nich trzeba się zdobyć na pokazanie opozycyjnej, umiarkowanie prawicowej, konserwatywnej partii. Mam nadzieję, że ona powstanie gdzieś na skrzyżowaniu partii Szymona Hołowni, Jarosława Gowina, a przede wszystkim Władysława Kosiniaka-Kamysza - wyjaśnił Bronisław Komorowski.

W sobotę 18 września w Płońsku odbędzie się konwencja Platformy Obywatelskiej. Podczas konwencji głos zabierze Donald Tusk, który odniesie się do aktualnej sytuacji politycznej w kraju. Głos zabiorą także inni liderzy PO, a także osoby dotąd nie kojarzone z życiem politycznym.

Konwencja dokona też zmian w statucie PO, wprowadzając parytety kobiet i mężczyzn we władzach wszystkich szczebli. Zmiany w statucie umożliwią też zwiększenie liczby wiceprzewodniczących PO - dotąd jest ich tylko czterech.

RadioZET.pl/ PAP/ Super Express