Zamknij

Brudziński i Szefernaker donoszą na pracowników TVP. Poszło o...Pogoń Szczecin

29.11.2019 13:16
Joachim Brudziński
fot. Grzegorz Banaszak/Reporter

Joachim Brudziński i Paweł Szefernaker złożyli do prezesa TVP Jacka Kurskiego donos na dwóch pracowników stacji. Pochodzący ze Szczecina politycy zarzucają prowadzącym program "W tyle wizji", że na antenie wyśmiewali klub piłkarski Pogoń Szczecin. 

Brudziński (obecnie europoseł, a wcześniej minister spraw wewnętrznych) oraz Szefernaker (poseł i wiceszef MSWiA), obaj pochodzący ze Szczecina, złożyli pisemną skargę na prowadzących program "W tyle wizji" w TVP Info. Chodzi o odcinek wyemitowany 26 listopada, w którym Krzysztof Feusette i Stanisław Janecki mieli, zdaniem polityków PiS, w niestosowny sposób żartować z nazwy klubu piłkarskiego Pogoń Szczecin.

Zobacz także

Razem z Joachimem Brudzińskim wystąpiliśmy z interwencją poselską do Prezesa TVP Jacka Kurskiego ws programu „W tyle wizji” podczas którego prowadzący żartowali sobie z Pogoni Szczecin - napisał na Twitterze Szefernaker. 

W poście załączył dokument, który zawiera fragment dyskusji między prowadzącymi:

S. Janicki: - Lidera ekstraklasy nam dał...

K. Feusette: - Szczecin? No tak, tak. Nawet myślałem o tym, że jeśli pójść krok dalej, to wtedy klub mógłby się nazywać nie Pogoń Szczecin, ale Pogoń-homo.

S. Janecki: Tęcza Szczecin....

K. Feusette: A Pogoń-homo? Nie podoba ci się?

Brudziński i Szefernaker piszą do Kurskiego

Jak przekonują sygnatariusze pisma, "celem prowadzących było wywołanie u widza skojarzenia nazwy klubu Pogoń Szczecin z ideologią LGBT". "Oceniamy to jako niesmaczny i nieśmieszny żart, który wielu kibiców i sympatyków Pogoni Szczecin ma prawo uznać za obraźliwy i krzywdzący oraz wymierzony w szczególnie ważną dla mieszkańców Szczecina wartość - czytamy w dokumencie. 

"Nie da się uznać żartów polegających na zniekształceniu nazwy klubu piłkarskiego zasłużonego dla polskiego sportu za czyniące zadość obowiązkowi kierowania się odpowiedzialnością za słowo. Mamy nadzieję, że nieudany żart prowadzących audycję był spowodowany ich chwilową niedyspozycją, a nie zamiarem obrażenia tysięcy kibiców Pogoni Szczecin."

Szefernaker i Brudziński pomstują na "niski poziom kultury słowa i satyry zaprezentowany przez prowadzących". Domagają się również tego, aby wspomniana dwójka publicznie przeprosiła za swoje słowa. Ani prezes TVP ani sami zainteresowani nie odnieśli się jeszcze do sprawy.

RadioZET.pl/Twitter

C