Zamknij

Funkcjonariusze CBŚP i CBA zatrzymani. W tle afera podkarpacka

18.11.2019 17:57
ABW aresztowanie
fot. Cba.gov.pl

Obecny i byli funkcjonariusze CBŚP oraz jeden były agent CBA zostali zatrzymani przez ABW w związku z zaangażowaniem w tzw. aferze podkarpackiej. Zawiadomienie w tej sprawie złożył wiosną tego roku b. agent CBA. W tle przewija się skandal obyczajowy z czołowym urzędnikiem państwa.

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

Informację przekazała PAP rzeczniczka Prokuratury Krajowej, Ewa Bialik. Podejrzani czekają na postawienie im zarzutów.

Jak zaznaczyła prokurator Bialik, zatrzymań funkcjonariuszy dokonano w ramach śledztwa prowadzonego przeciwko Danielowi Ś., a wcześniej właścicielom agencji towarzyskich w Rzeszowie, Aleksiejowi R. i Jewgenijowi R.

Wśród zatrzymanych jest dwóch byłych funkcjonariuszy CBŚP i jeden były funkcjonariusz CBA oraz jeden obecny funkcjonariusz CBŚP. Po doprowadzeniu do prokuratury zatrzymani usłyszą zarzuty. Po wykonaniu czynności procesowych prokurator podejmie decyzję co do konieczności stosowania środków zapobiegawczych

Prokuratura Krajowa

Zobacz także

Pokłosie zawiadomienia b. agenta CBA. Doszło do zatuszowania afery obyczajowej?

Jak pisaliśmy w marcu, wiedzę o zatuszowaniu afery w CBA przez jej szefa Ernesta Bejdę, przekazał były agent biura. Informacja dotarła do ministra sprawiedliwości Zbigniewa Ziobry i premiera Mateusza Morawieckiego. Z doniesienia b. agenta wynikało, że w skandal obyczajowy był zaangażowany ówczesny marszałek Sejmu, Marek Kuchciński.

Do zatrzymań doszło na polecenie prokuratora z Małopolskiego Wydziału Zamiejscowego Departamentu do Spraw Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji Prokuratury Krajowej w Krakowie.

RadioZET.pl/PAP