Opozycja chce wyjaśnień ws. kradzieży z kasy CBA. Zniknęło ponad 5 mln zł?

21.01.2020 11:21
CBA afera
fot. JACEK DOMINSKI/REPORTER (2)

Opozycja domaga się kompletnych informacji o możliwej kradzieży pieniędzy w CBA. PO i Lewica chcą, by jeszcze w środę premier poinformował posłów o kulisach zniknięcia co najmniej 5 milionów złotych z funduszu operacyjnego Biura.

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku 

Trudny czas dla CBA. Z doniesień mediów, opierających się na zeznaniach byłego funkcjonariusza, wynika, że z funduszu operacyjnego Biura zniknęło co najmniej 5 milionów złotych. W związku z tą sprawą z pracą pożegnało się dwóch dyrektorów pionu bezpieczeństwa wewnętrznego biura. 

Zobacz także

O wyjaśnienia wniósł poseł Adam Szłapka, szef Nowoczesnej. Chce, by raport w tej sprawie przedstawił szef MSWiA oraz koordynator służb specjalnych Mariusz Kamiński.

Oczekuję rzetelnego raportu ministra Kamińskiego o stanie CBA. Druga sprawa, to złożenie wniosku o kontrolę NIK-u w CBA. Marian Banaś powinien być w tej sprawie rzetelny

Adam Szłapka, w rozmowie z Radiem ZET

Zobacz także

Na razie ani CBA, ani rzecznik ministra koordynatora ds. służb specjalnych nie chcą komentować tej sprawy. Rzecznika CBA, Temistokles Brodowski, przekazał w oświadczeniu, że Biuro "nie informuje o decyzjach kadrowych, podejmowanych wobec funkcjonariuszy i pracowników Biura". Doniesienia o stracie "jakichkolwiek środków finansowych" określił jako nieprawdę.

RadioZET.pl/Jacek Czarnecki