Zamknij

CBA zabezpieczyło ponad 4 mln zł Sławomira N. "Środki pochodzące z przestępstw"

15.09.2020 10:12
CBA zabezpieczyło gotówkę Sławomira N.
fot. AGENCJA SE/East News

CBA zabezpieczyło ponad 4 miliony złotych, które – jak twierdzą agenci – pochodzą z przestępstw korupcyjnych popełnionych przez Sławomira N.

CBA zabezpieczyło środki pieniężne, które – jak twierdzą agenci – pochodzą z przestępstw korupcyjnych popełnionych przez byłego ministra infrastruktury w rządzie PO-PSL. Pieniądze Sławomira N. były ukryte w dwóch specjalnie przygotowanych skrytkach.

Chodzi o równowartość ponad 4 milionów złotych. Agenci wyszczególniają, że zabezpieczyli ponad 536 tys. euro, 470 tys. dolarów i 30 tys. zł.

Nowe fakty ws. Sławomira N. CBA zabezpieczyło ponad 4 mln zł 

Agenci zabezpieczyli również inne składniki majątkowe: dwa mieszkania (warte ok. 2 mln zł) luksusowy samochód marki Land Rover. W ocenie śledczych sprawa pozostaje rozwojowa. CBA kontynuuje czynności związane m.in. z ujawnianiem kolejnych wątków ww. śledztwa.

Zobacz także

B. minister infrastruktury w rządzie PO-PSL, a potem szef ukraińskiej agencji drogowej Ukrawtodor usłyszał już zarzuty kierowania zorganizowaną grupą przestępczą i prania brudnych pieniędzy. Do przestępstw miało dochodzić w czasie pracy N. na Ukrainie.

RadioZET.pl/Cba.gov.pl