Zamknij

CBA zatrzymało byłego posła PiS. Śledczy zarzucają mu m.in. korupcję

28.01.2022 07:29

Centralne Biuro Antykorupcyjne zatrzymało byłego posła PiS Grzegorza J. w sprawie korupcji oraz powoływania się na wpływy w instytucjach państwowych - podała Polska Agencja Prasowa. J. był posłem w latach 2005-19.

B. poseł PiS zatrzymany przez CBA
fot. Maciej Luczniewski/REPORTER

CBA zatrzymało byłego posła PiS Grzegorza J. Informację podał w piątek o poranku PAP, powołując się na komunikat wydziału komunikacji społecznej Biura.

Agenci katowickiej delegatury CBA zatrzymali byłego posła w Rybniku (woj. śląskie). Śledztwo w sprawie J. nadzoruje wydział zamiejscowy departamentu ds. przestępczości zorganizowanej i korupcji Prokuratury Krajowej w Lublinie.

CBA zatrzymało b. posła PiS. Zarzuca mu korupcję i powoływanie się na wpływy

"Czynności mają związek z postępowaniem dotyczącym przyjmowania korzyści majątkowych w związku z pełnieniem funkcji publicznej w latach 2016-18" - przekazał PAP wydział. Śledztwo ponadto dotyczy powoływania się na wpływy w instytucjach państwowych i podejmowania się w zamian za łapówki pośrednictwa w załatwieniu spraw.

Grzegorzowi J. śledczy postawili zarzuty przyjęcia korzyści majątkowych w zamian za rekomendowanie i przyczynienie się do powołania osób na stanowiska w spółkach z udziałem Skarbu Państwa. Usłyszał też zarzuty związane z powoływaniem się na wpływy w Centralnym Zarządzie Służby Więziennej oraz wywieraniem wpływu na decyzje podejmowane przez dyrektora jednego z przedsiębiorstw państwowych.

Prokuratura uważa, że w ten sposób b. poseł przekroczył uprawnienia do podejmowania interwencji poselskiej w tym przedsiębiorstwie.

loader

RadioZET.pl/PAP - Aleksander Główczewski