Zamknij

Kaczyński w Chełmie: Potrzebna jest pełna mobilizacja, wszystko się może zdarzyć

20.07.2019 15:27
Kaczyński w Chełmie: Potrzebna jest pełna mobilizacja, wszystko się może zdarzyć
fot. RAFAL OLEKSIEWICZ/REPORTER

Jarosław Kaczyński odwiedził dziś w ramach pikniku rodzinnego Chełm (woj. lubelskie). Lider PiS zachwalał rządy Zjednoczonej Prawicy. Wytykał błędy poprzedników i zachęcał do mobilizacji przy urnach wyborczych. "Teraz są świetne sondaże, ale wszystko może się zdarzyć. Potrzebna jest pełna mobilizacja, większa jeszcze niż w wyborach europejskich – prezes PiS.

Jarosław Kaczyński bierze udział w pikniku rodzinnym o haśle: "Dobry czas dla Polski" w Chełmie.

Kampania wyborcza rusza na całego. Kaczyński zachęca do poparcia Zjednoczonej Prawicy

W trakcie wydarzenia Kaczyński zapowiedział, że PiS zamierza kroczyć w kontynuacji „przemian wewnętrznych”. Mówił o poprawie godności życia Polaków.

Chcemy rozmawiać z Polakami zadając im i sobie to samo pytanie: jak ten dobry czas przedłużyć; myśmy będąc u władzy starali się przez cały czas zabiegać o materialne warunki życia i o godność Polaków

Jarosław Kaczyński, prezes PiS

Prezes PiS punktuje opozycję, chwali rządy jego partii

Mimo wysokiej przewagi w sondażach Kaczyński przestrzegał przed nadmiernym optymizmem. Przy okazji wykorzystał chwilę do wbicia szpil w rządy poprzedników.

Podczas wyborów parlamentarnych podejmiemy decyzje, dotyczące tego, czy dobry czas dla Polski przedłużamy. Czy w Polsce było tak, że obietnice zawsze były spełniane? – pytał Kaczyński.

Wytykał m. in. podwyższenie wieku emerytalnego, czy aferę z wyłudzeniami VAT-u.

Jak rządzono? Niektórzy spośród państwa może czasem spojrzą na obrady komisji ds. VAT, tej wielkiej afery VAT-owskiej, tej największej afery w naszych dziejach, bo chyba nigdy nie było tak, żeby nagle z kasy państwowej zniknęło dwieście kilkadziesiąt miliardów złotych. Bo taki jest rozmiar tej afery

mówił Jarosław Kaczyński

Podkreślił, że należy pamiętać o tym podczas podejmowania decyzji w jesiennych wyborach do Sejmu i Senatu.

- Teraz są świetne sondaże; opozycja to łączy się, to dzieli, ale wszystko może się zdarzyć. Potrzebna jest pełna mobilizacja, jeszcze większa niż w wyborach europejskich - prezes Prawa i Sprawiedliwości.

RadioZET.pl/PAP