Zamknij

Wiceprezydent Chełma pił z uczniami alkohol na studniówce. Wyciekło nagranie

13.02.2020 14:31
Chełm
fot. YouTube screen

Wiceprezydent lubelskiego Chełma złożył dymisję po tym, gdy do sieci wyciekły nagrania z jednej ze studniówek. Widać na nich, jak Daniel Domoradzki bawi się w towarzystwie przyszłych maturzystów, pijąc z nimi alkohol. 

O sprawie informuje "Dziennik Wschodni". Daniel Domoradzki od jesieni 2019 roku pełnił funkcję zastępcy wybranego wówczas nowego prezydenta miasta Jakuba Banaszka z partii Porozumienie. W chełmskim magistracie odpowiadał za oświatę i z tego powodu zapraszany był na różne uroczystości odbywające się w szkołach. Wśród nich były także studniówki.

Zobacz także

Urzędnik, uznawany za najbliższego współpracownika prezydenta i organizatora pracy jego gabinetu, na jeden z takich imprez, w domu weselnym Diana 2 pod Chełmem, dał się ponieść nastrojowi chwili i zaczął spożywać alkohol wraz z bawiącymi się tam uczniami. Sytuacja została zarejestrowana, a filmik - do którego dotarł "Dziennik Wschodni" - trafił już do internetu. 

Nietrudno domyślić się, że coś takiego nie uchodzi miejskiemu urzędnikowi, w dodatku odpowiadającemu za edukację. Gdy materiał trafił do sieci, natychmiast poprosił o dymisję, którą prezydent przyjął. - Takiego zachowania nie mogę tolerować i akceptować - powiedział dziennikarzom Banaszek.

Zobacz także

Domoradzki, który - co ciekawe - znany jest z konserwatywnych poglądów i często udzielał się w środowiskach katolickich, jest już czwartym zastępcą Banaszka, który w ciągu zaledwie półtora roku jego kadencji stracił stanowisko. 

RadioZET.pl/Dziennik Wschodni