Zamknij

Czarnek oburzony komentarzem posłanki PO: Niebywałe chamstwo

PAP
06.09.2021 12:10

– Jeśli pani Marczułajtis ma odrobinę honoru, to panią Orłowską powinna przeprosić – powiedział portalowi wPolityce.pl minister edukacji i nauki Przemysław Czarnek odnosząc się do wpisu posłanki PO Jagny Marczułajtis-Walczak na temat nowej pełnomocnik ministra do spraw transformacji cyfrowej Justyny Orłowskiej.

Przemysław Czarnek
fot. Twitter/MEiN

Przemysław Czarnek powołał w piątek Justynę Orłowską na pełnomocnika ministra edukacji i nauki do spraw transformacji cyfrowej. Informacje o nominacji Orłowskiej oraz jej wspólne zdjęcie z szefem MEiN resort zamieścił na Twitterze.

Czarnek oburzony komentarzem Marczułajtis

W sobotę rano skomentowała je posłanka PO Jagna Marczułajtis-Walczak. "On lekko zakłopotany, ona wpatrzona w niego jak w obraz… kompetencje zbyteczne, wzrok mówi wszystko" – napisała posłanka. Wpis skomentowała m.in. rzecznik PiS Anita Czerwińska, która nazwała go skandalicznym. Do sprawy w rozmowie z portalem wPolityce.pl odniósł się również minister Przemysław Czarnek.

– To jest niebywałe chamstwo kobiety i to jeszcze sportsmenki wobec młodej, uzdolnionej, bardzo kompetentnej, która cyfryzacją zajmuje się już od dłuższego czasu, wykazuje w tym wielkie kompetencje i ma w tym zakresie wiele osiągnięć. Niebywałe chamstwo. Pytanie, czy może pani Marczułajtis miała jakieś problemy w młodości i teraz się w niej odzywają? – powiedział portalowi szef MEiN. – Nie spodziewałem się tego. Jeśli pani Marczuajtis ma odrobinę honoru, to panią Orłowską powinna przeprosić – ocenił minister.

RadioZET.pl/PAP/oprac. AK