Zamknij

Czarnek odpowiada Trzaskowskiemu ws. wniosku o swoje odwołanie i uderza w PO

21.06.2021 17:57
Przemysław Czarnek
fot. Tomasz Jastrzebowski/REPORTER

Zwrócę się do Koalicji Obywatelskiej o przygotowanie wniosku o odwołanie ministra edukacji Przemysława Czarnka – zapowiedział w poniedziałek prezydent stolicy Rafał Trzaskowski. Szef MEiN już odpowiedział włodarzowi Warszawy, uderzając przy tym w PO. - Ogromnie się cieszę - mówił Onetowi.

Rafał Trzaskowski wziął udział w proteście ws. planowanych zmian w oświacie pod hasłem "Nie chcemy partyjnej szkoły!", który odbył się w poniedziałek przed Kancelarią Prezesa Rady Ministrów. - Rządzący próbują szkołę upartyjnić. Próbują wprowadzić indoktrynację zamiast szkoły nowoczesnej, zamiast szkoły, która uczy otwartych postaw, która uczy samodzielnego myślenia. Dzisiaj rządzący chcą sami formować naszych uczniów. Na to nie ma naszej zgody - mówił prezydent Warszawy.

"Nie chcemy partyjnej szkoły!". Czarnek odpowiada Trzaskowskiemu i uderza w PO

Trzaskowski podkreślił, że "zwróci się do koleżanek i kolegów z Koalicji Obywatelskiej o przygotowanie wniosku o odwołanie ministra Czarnka".

Prezydent stolicy zarzucił rządzącym, że "zniszczyli polską szkołę". Zwrócił uwagę, że "w ostatnich miesięcy polska szkoła borykała się z problemami związanymi z epidemią", a "samorządowcy starali się organizować pracę szkół". - Dzisiaj szkoła ma wiele problemów, choćby powrót do normalności po epidemii – oznajmił.

Dziennikarze Onetu o inicjatywę włodarza stolicy zapytali samego Przemysława Czarnka. - To będzie znakomita okazja, by z mównicy sejmowej obnażyć całą obłudę Platformy Obywatelskiej i Rafała Trzaskowskiego. Cieszę się ogromnie - mówił szef MEiN.

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

RadioZET.pl/PAP/Onet.pl