Zamknij

Czarnek krytykuje dziennikarzy ws. uchodźców. "Współwinni handlu ludźmi"

04.10.2021 15:11

– Wszyscy ci, którzy tak jak państwa telewizja (TVN24 – red.), powodują tego rodzaju dezinformację w przestrzeni publicznej, są współwinni tego handlu ludźmi – w ten sposób minister edukacji Przemysław Czarnek odpowiedział na pytanie o push-backi i wywiezienie na granicę rodzin z dziećmi z posterunku Straży Granicznej w Michałowie.

Przemysław Czarnek
fot. PAP/Marcin Bielecki

Przemysław Czarnek w poniedziałek wziął udział w inauguracji roku akademickiego 2021/22 na Pomorskim Uniwersytecie Medycznym w Szczecinie. Na konferencji prasowej po tym wydarzeniu minister edukacji i nauki został zapytany o uchodźców, którzy zostali wywiezieni na granicę z posterunku Straży Granicznej w Michałowie w województwie podlaskim. W grupie były m.in. rodziny z dziećmi.

Czarnek oskarżył dziennikarzy, że są współwinni handlu ludźmi

– Wszystkim powinien być bliski los wszystkich, którzy są narażeni na to, że są ofiarami handlu ludźmi. Te dzieci, o których pani mówi, tak jak migranci, którzy są przywożeni na granicę z Białorusią, to są ofiary handlu ludźmi, handlu, który jest przygotowany przez Łukaszenkę, przez jego reżim – stwierdził Czarnek.

W ocenie ministra edukacji dziennikarze są temu współwinni. – Natomiast wszyscy ci, którzy tak jak państwa telewizja (TVN24 – red.), powodują tego rodzaju dezinformację w przestrzeni publicznej, są współwinni tego handlu ludźmi, tak jak wszyscy ci, którzy w sposób absolutny i bezrozumny podchodzili do tej fali migracji, którą mieliśmy w 2015 roku, są współwinni śmierci wszystkich tych ofiar, które utonęły w basenie Morza Śródziemnego – stwierdził minister edukacji.

Czarnek zaapelował też o „więcej rozsądku, więcej rozwagi i dyplomacji”. – Państwo jesteście telewizją, która działa w Polsce i powinniście również brać odpowiedzialność za Polskę – uważa minister edukacji i nauki.

loader

RadioZET.pl/300polityka.pl/TVN24/oprac. AK