Zamknij

Czarnek wybuczany w Szczecinie. Minister wykonał w stronę protestujących zaskakujący gest

04.10.2021 11:51
Przemysław Czarnek
fot. PAP/Wojtek Jargiło

– Czarnek, precz! – usłyszał od protestujących minister edukacji, który razem z ministrem zdrowia przyjechał na inaugurację roku akademickiego 2021/22 na Pomorskim Uniwersytecie Medycznym. W demonstracji przed budynkiem wzięło udział kilkadziesiąt osób. Przemysław Czarnek odwrócił się do nich i wysłał im całusa.

Przemysław Czarnek razem z Adamem Niedzielskim wziął udział w inauguracji roku akademickiego 2021/22 na Pomorskim Uniwersytecie Medycznym w Szczecinie. Przed budynkiem zorganizowano protest przeciw ministrowi edukacji.

Protest przeciw Czarnkowi na inauguracji roku akademickiego na Pomorskim Uniwersytecie Medycznym

Z relacji Onetu wynika, że w demonstracji, którą zapowiadali członkowie Młodej Lewicy, wzięło udział kilkadziesiąt osób. Protestujący mieli transparenty z hasłami „#CzarnekOUT – Minister Nienawiści Narodowej, nie da faszyzmu w szkole” i „Edukacja to nie indoktrynacja”.

Gdy minister edukacji i nauki wysiadł z rządowej limuzyny, protestujący zaczęli krzyczeć „Czarnek, precz!”. Przemysław Czarnek pomachał w stronę demonstrujących osób i wysłał im całusa.

Uniwersytet Wrocławski też protestował. Morawiecki usłyszał, że "ma krew na rękach"

To kolejna demonstracja na uczelniach przeciw politykom obozu władzy. W piątek na Uniwersytecie Wrocławskim wystąpienie premiera Mateusza Morawieckiego zakłócono okrzykami „macie krew na rękach”, a czwórka pracowników uczelni stanęła przed nim z transparentem "Nie zabijaj uchodźców".

Z kolei Andrzeja Dudę biorącego udział w inauguracji roku akademickiego w 2020 roku na Uniwersytecie Warszawskim „powitał” protest studentów i aktywistów LGBT, którzy zarzucali prezydentowi używanie homofobicznego języka w trakcie kampanii prezydenckiej.

RadioZET.pl/Onet.pl/Radio Eska Szczecin/oprac. AK