Zamknij

Czarzasty do Giertycha: Jak się spotkamy, potrzymam pana za rękę

07.01.2020 20:18
czarzasty giertych
fot. JACEK DOMINSKI/ REPORTER/ Michal Wozniak/ East News

- Ludzie mają prawo się kochać, wierzyć w co chcą i trzymać za rękę kogo chcę. Jak się spotkamy mecenasie, sam potrzymam pana za rękę - powiedział szef SLD Włodzimierz Czarzasty, odnosząc się w ten sposób do internetowego wpisu Romana Giertycha.

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

Roman Giertych podzielił się kilka dni temu swoimi "przemyśleniami" na temat sposobu wyłaniania kandydata Lewicy na prezydenta. -  "To naprawdę ekscytujące prawybory na lewicy. Wciąż nie wiemy, czy p. Śmiszek będzie kandydatem na prezydenta, a p. Biedroń na pierwszą damą, czy na odwrót. Naród zamarł w oczekiwaniu" – napisał adwokat.

Zobacz także

Wpis błyskawicznie spotkał się z miażdżąca krytyką internautów. Byłemu wicepremierowi zarzucono homofobię i skrajnie prawicowe przekonania, będące, zdaniem komentujących, "pozostałością po doświadczeniach w Młodzieży Wszechpolskiej".

Zobacz także

Tweet Giertycha skomentował m.in. szef SLD Włodzimierz Czarzasty. - Jedni piszą, że Pana wypowiedź jest niegrzeczna. Drudzy pytają, czy w ten sposób zdobywa Pan głosy dla Pani Kidawy Błońskiej? A ja napiszę wprost. Jest Pan kawałem zakompleksionego, próbującego ukryć swoją przeszłość i poglądy chama. Wesołego Nowego Roku Śmieszku - napisał polityk.

Czarzasty wrócił także do sprawy wypowiedzi Giertycha podczas dzisiejszej konferencji prasowej SLD, na której zarekomendowano Roberta Biedronia jako kandydata na prezydenta. - Ludzie mają prawo się kochać, wierzyć w co chcą i trzymać za rękę kogo chcą. Jak się spotkamy mecenasie, sam potrzymam pana za rękę - zapowiedział wicemarszałek Sejmu.

ZOBACZ TAKŻE: SLD oficjalnie rekomenduje Biedronia na prezydenta. "Jest twardym zawodnikiem"

RadioZET.pl