Zamknij

Czarzasty o agencie Tomku: życzę mu, żeby się "przez przypadek" nie powiesił

20.02.2020 17:16
Włodzimierz Czarzasty
fot. Tomasz Jastrzebowski/ REPORTER

W ocenie szefa SLD Włodzimierza Czarzastego, zarówno CBA jak i ABW są tak skompromitowane, że należy je rozwiązać. Polityk podkreślił także, że domaga się rezygnacji Mariana Banasia z funkcji prezesa NIK.

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

Na polecenie Prokuratury Regionalnej w Białymstoku funkcjonariusze CBA zatrzymali w środę Tomasza K. znanego jako agent Tomek. Śledczy chcą mu uzupełnić zarzuty w śledztwie dotyczącym nieprawidłowości w działalności stowarzyszenia Helper. Tego samego dnia CBA weszło do mieszkań należących do prezesa NIK Mariana Banasia. Zaledwie w ciągu kilku godzin NIK rozpoczęła kontrolę w Prokuraturze Krajowej.

Zobacz także

Wydarzenia określane w mediach jako "wojna politycznych gangów" komentował na antenie Polskiego Radia szef SLD Włodzimierz Czarzasty. W jego ocenie, Marian Banaś powinien jak najszybciej zrezygnować z funkcji prezesa NIK, a CBA i ABW są do tego stopnia skompromitowane, że powinny zostać rozwiązane.

Zobacz także

- Konspirowali poprzez "agenta Tomka", którego w środę wsadzili do ciupy - zauważył Czarzasty.

SŁUCHAJ PODCASTU

Polityk sugerował także, że zatrzymany Tomasz K. może być w niebezpieczeństwie. - Wie pan co powinniśmy życzyć panu agentowi Tomkowi? Ja panu powiem i to trzeba bardzo twardo powiedzieć: żeby przez przypadek się w celi nie powiesił - dodał szef SLD.

Zobacz także

RadioZET.pl/ Polskie Radio/ PAP