Zamknij

Tak Holecka wychwalała Owsiaka i WOŚP. ''Jurku, sprzęt bardzo drogi''

14.01.2020 11:13
Danuta Holecka
fot. TVP/ Screen

Danuta Holecka nie zawsze identyfikowała się z PiS i mocną krytyką działalności Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy i Jurka Owsiaka. W mediach społecznościowych przypomniano fragment programu TVP Info sprzed siedmiu lat, w którym Holecka nie szczędziła słów uznania wobec „Orkiestry”. Wspomniała także o tym, jak fundacja pomogła jej dziecku.

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

Danuta Holecka jest obecnie niekwestionowaną gwiazdą informacji i publicystyki rządowych TVP i TVP Info. Dziennikarka z telewizją publiczną związana jest od 17 lat, ale dopiero przejęcie władzy przez PiS w 2015 roku i wejście do TVP Jacka Kurskiego, otworzyło jej drogę do wielkiej kariery.

Zobacz także

Od tego czasu wielu widzów regularnie zarzuca Holeckiej, że dla telewizyjnej kariery i wysokich zarobków, gotowa była całkowicie podporządkować się prorządowej linii i „nowym porządkom” zaprowadzanym w TVP przez Jacka Kurskiego. Przypominamy, że w 2016 roku TVP po raz ostatni transmitowała finał WOŚP, a od 2017 roku wydarzenie relacjonowała już telewizja TVN. W programach informacyjnych serwowanych przez TVP o finałach „Orkiestry” praktycznie się już nie wspominało, choć zdarzały się skandaliczne ataki na Jurka Owsiaka w postaci chociażby „Plastusiowej dobranocki” Barbary Pieli.

Zobacz także

W związku z ostatnim 28. Finałem WOŚP, w mediach społecznościowych przypomniano fragment programu w TVP Info, który siedem lat temu prowadziła właśnie Danuta Holecka. Jej gościem był wówczas Jurek Owsiak.

Holecka nie szczędziła wówczas słów uznania pod adresem WOŚP i Jurka Owsiaka. Wspomniała nawet o swoim dziecku, które korzystało ze sprzętu zakupionego przez fundację.

Zobacz także

- Jurku, sprzęt bardzo drogi, bo wstawiacie i urządzenia do rezonansu i do tomografii, mój synek korzystał sam wiele lat temu z inkubatora dobrze wyposażonego, waszego, był też z serduszkiem Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, za to również bardzo dziękuję – wyliczała Holecka.

- Róbcie to do końca świata i jeden dzień dłużej, proszę – dodała prowadząca.

"Wiadomości TVP" atakują Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy

"Wiadomości TVP" pominęły całkowicie tegoroczny bilans Orkiestry skupiając się wyłącznie na eskalacji konfliktu politycznego. Szefa WOŚP Jerzego Owsiaka przedstawiły jako człowieka, który szuka „winnych śmierci Pawła Adamowicza wszędzie, tylko nie w gronie organizatorów”.

Pełny manipulacji materiał okraszały takie wyrażenia jak  „przemysł pogardy” i „fałszywa alternatywna rzeczywistość”.

TVP właściwie nie dostrzegło tegorocznego finału WOŚP. Skupiło się na podsumowaniu ubiegłorocznej edycji, od śmierci prezydenta Gdańska przez rezygnację Owsiaka z szefowania WOŚP po jego powrót. Wspomnianymi wyrażeniami tworzyło przekaz iż Orkiestra dzieli Polaków. 

RadioZET.pl