Były działacz PiS usłyszał zarzut zabójstwa żony. Grozi mu dożywocie

21.05.2019 17:32
Były działacz PiS usłyszał zarzut zabójstwa żony. Grozi mu dożywocie
fot. PIOTR JEDZURA/REPORTER

Były działacz PiS w Trójmieście Dariusz S. usłyszał zarzut zabójstwa żony i usiłowania zabójstwa jednego z dzieci - poinformowała PAP we wtorek rzeczniczka prasowa Prokuratury Okręgowej w Gdańsku prokurator Grażyna Wawryniuk. Dariuszowi S. grozi dożywocie.

Chcesz śledzić takie informacje na bieżąco? Dołącz do grupy Kronika kryminalna Radia ZET na Facebooku

Do zabójstwa doszło 22 lutego przed godz. 15 w jednym z mieszkań w Gdyni, ale sprawa ruszyła teraz z przyczyn zdrowotnych oskarżonego. Według śledczych Dariusz S. zadał żonie Marzenie S. dwa ciosy nożem. Jeden z nich okazał się śmiertelny. Mężczyzna trafił w tętnicę płucną, co doprowadziło do wykrwawienia się ofiary.

Były działacz PiS w Trójmieście Dariusz S. usłyszał zarzut zabójstwa 

Świadkami zdarzenia mieli być synowie pary w wieku 9 i 13 lat. Według śledczych mężczyzna miał zaatakować jednego z nich, a po dokonaniu zbrodni wejść na dach i spaść z niego, doznając licznych obrażeń. Trafił do szpitala, przez co aż do ubiegłego tygodnia prokuratura nie mogła postawić mu zarzutów.

Dariuszowi S. grozi kara dożywocia. - Został skierowany wniosek do sądu, a sąd uwzględnił ten wniosek i mężczyzna został tymczasowo aresztowany. Areszt wykonywany jest w warunkach szpitalnych ponieważ, jego stan zdrowia dalej wymaga leczenia szpitalnego - powiedziała prokurator Grażyna Wawryniuk.

Zobacz także

Dariusz S. w 2014 roku startował z list PiS w wyborach samorządowych. Ubiegał się również o mandat radnego w sopockiej radzie. Mandatu nie zdobył. Był również przez kilka miesięcy pracownikiem jednej z państwowych spółek.

RadioZET.pl/PAP