Zamknij

Debata Tusk - Kaczyński? "Wypowiedź wicepremiera została zmanipulowana"

20.10.2021 10:16
Jaroslaw Kaczynski
fot. JACEK DOMINSKI/REPORTER

Oczekiwania przewodniczącego Platformy Obywatelskiej nie są dla nas wskaźnikiem tego, co należy robić w polityce. Donald Tusk postanowił komunikować się językiem rodem z gimnazjum czy przedszkola - mówił w Radiu ZET Radosław Fogiel.

Mogę odpowiedzieć słowami, które powtarzała mi moja mama, kiedy byłem w podobnym wieku, który mentalnie okazuje Donald Tusk. Mądrzejszy ustępuje. W tym wypadku Jarosław Kaczyński ustąpi przed tego typu zaczepkami - powiedział Gość Radia ZET. 

Radosław Fogiel przyznał, że przeprosiny nie były żadnym warunkiem do debaty Jarosława Kaczyńskiego z Donaldem Tuskiem, a wypowiedź wicepremiera została zmanipulowana. - Jeżeli przewodniczący Platformy Obywatelskiej uzna, że jego polityka doprowadziła do tego, że ze sobą nie rozmawiamy i nienawidzimy się nawzajem, wtedy dojdzie do debaty. [...] To Platforma Obywatelska tworzy soki z buraka i ekscytuje się ośmioma gwiazdkami - zaznaczył wicerzecznik Prawa i Sprawiedliwości.

- Znajmy miarę, kto jest stroną atakującą i kto rozpoczął koncepcję opozycji totalnej po przegranych wyborach. Kto niszczy debatę polityczną? To jest niszczące dla polskiego życia politycznego. Za tym stoi Donald Tusk - podkreślił gość Radia ZET.

- Mamy do czynienia z przemysłową, taśmową produkcją hejtu. Każdy chciałby wrócić do lat młodości, Donald Tusk zapewne też. Dzisiaj jest zupełnie inna rzeczywistość. Niech Donald Tusk debatuje o bezrobociu za jego rządów, a jakie mamy obecnie - podsumował Radosław Fogiel.

Radio ZET