Zamknij

Debaty Tusk-Kaczyński nie będzie. "Debatować trzeba mieć z kim i o czym"

20.07.2021 15:27
Jarosław Kaczyński nie stawi się na debatę z Donaldem Tuskiem
fot. JACEK DOMINSKI/REPORTER

Rzeczniczka PiS Anita Czerwińska potwierdziła we wtorek, że Jarosław Kaczyński nie stanie do debaty z Donaldem Tuskiem. - Żeby debatować, to trzeba mieć z kim i o czym. My rozmawiamy z Polakami - oświadczyła Czerwińska. - Prezes PiS Jarosław Kaczyński boi się debaty z Donaldem Tuskiem, bo ma traumę po przegranej debacie w 2007 roku – skomentował dziennikarzom szef klubu KO, Cezary Tomczyk.

Donald Tusk wezwał Jarosława Kaczyńskiego do publicznej debaty o Polsce. - Panie Kaczyński wyjdź z tej swojej jaskini, stań ze mną twarzą w twarz na udeptanej ziemi wymienić się argumentami, zostaw ludzi w świętym spokoju, daj im normalnie ze sobą rozmawiać. Chcesz konfrontacji, chcesz naprawdę poważnego starcia na argumenty, chcesz poważnej rozmowy o Polsce, jestem do dyspozycji wszędzie, gdzie chcesz. Wyjdź z tej jaskini, nie bój się – mówił w poniedziałek w Gdańsku Donald Tusk.

Sam Kaczyński nie odniósł się do sprawy, odpowiedział byłemy premierowi ustami swoich rzeczników. W poniedziałek Radosław Fogiel zarzucał Tuskowi, że nie przestrzega reguł, a poza tym "czemu ktokolwiek z PiS miałby robić mu tę uprzejmość"?

Debata Kaczyński-Tusk się nie odbędzie. "Trzeba mieć z kim i o czym. My rozmawiamy z Polakami" 

We wtorek sprawę definitywnie potwierdziła dziennikarzom w Sejmie rzeczniczka PiS Anita Czerwińska. - Żeby debatować, to trzeba mieć z kim i o czym. To jedyny komentarz, jaki w tej sprawie się należy. My rozmawiamy z Polakami, dyskutujemy o Polskim Ładzie - powiedziała dziennikarzom Czerwińska.

Odcinanie się PiS od wyzwania Tuska jest jednoznacznie odbierane w Platformie Obywatelskiej. - Prezes PiS Jarosław Kaczyński boi się debaty z Donaldem Tuskiem, bo ma traumę po przegranej debacie w 2007 roku - powiedział dziennikarzom szef klubu KO Cezary Tomczyk. Dodał, że bardzo chciałby zobaczyć taką debatę. - Myślę, że podobnie jak miliony Polaków. Pamiętajmy o tym, że debata w 2007 roku między Donaldem Tuskiem a Jarosławem Kaczyńskim zmieniła bieg wydarzeń w Polsce. Tak naprawdę m.in. właśnie ta debata doprowadziła do zwycięstwa PO w 2007 roku - powiedział Tomczyk.

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku 

RadioZET.pl/PAP