Zamknij

To ona będzie ministrem sportu? Morawiecki: cieszę się, to kobieta sukcesu

03.12.2019 14:26
Dmowska-Andrzejuk ministrem sportu
fot. Kancelaria Premiera

Danuta Dmowska-Andrzejuk jest kandydatką na ministra sportu. O kandydaturze byłej mistrzyni Europy i świata w szermierce na to stanowisko pisał nieoficjalnie w poniedziałek portal Onet. Mateusz Morawiecki potwierdził te doniesienia dzień później. - Cieszę się, że będziemy mogli współpracować w ramach Rady Ministrów - napisał premier.

Danuta Dmowska-Andrzejuk, była mistrzyni Europy i świata w szermierce, została we wtorek przedstawiona przez Mateusza Morawieckiego jako kandydatka na ministra sportu. "Jak mało kto ma złote ręce do sportu" - napisał premier na Facebooku.

Przedstawiam Państwu kandydatkę na urząd Ministra Sportu. Utytułowana szpadzistka, silna i zdecydowana kobieta sukcesu, błyskotliwa rozmówczyni. Można śmiało zaryzykować stwierdzenie, że Danuta Dmowska-Andrzejuk jak mało kto ma złote ręce do sportu. I oby tak pozostało! Cieszę się, że będziemy mogli współpracować w ramach Rady Ministrów

- napisał Morawiecki.

Danuta Dmowska-Andrzejuk – kim jest kandydatka na ministra sportu?

Danuta Dmowska-Andrzejuk ma 37 lat. To była szpadzistka, mistrzyni świata (Lipsk, 2005 r. - indywidualnie) i Europy (Lipsk, 2010 r. - drużynowo). Na swoim koncie ma też srebro mistrzostw świata (Antalya, 2009 r. - indywidualnie). W 2011 została odznaczona Złotym Krzyżem Zasługi.

>> Danuta Dmowska – Andrzejuk: kim jest kandydatka na ministra sportu? [FACEBOOK, WYKSZTAŁCENIE, DZIECI, WZROST]

RadioZET.pl