Zamknij

Dominika Figurska-Chorosińska przew. komisji rodziny? Media: Poważne rozważania

Bartłomiej Chudy
30.11.2019 17:59
Dominika Figurska-Chorosińska
fot. Radio ZET

W PiS rozważają zmianę przewodniczącego sejmowej komisji rodziny – ustalił portal wpolityce.pl. Magdalenę Biejat z Lewicy miałaby zastąpić Dominika Figurska-Chorosińska. Posłanka opowiada się za całkowitym zakazem aborcji.

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

Dominika Figurska-Chorosińska jest „poważnie rozważana” jako kandydatka na szefa sejmowej komisji rodziny - pisze dziś prawicowy serwis wpolityce.pl. Sprawa przewodniczącego tej komisji budzi szczególne od początku bieżącej kadencji Sejmu, gdy została nią posłanka Lewicy Magdalena Biejat.

Zobacz także

Na PiS posypały się głosy krytyki, zwłaszcza od koalicjantów z Solidarnej Polski. Wicerzecznik PiS Radosław Fogiel stwierdził, że „nic nie jest dane raz na zawsze”, a w tej sprawie niewykluczone są zmiany personalne.

Z najnowszych ustaleń wpolityce.pl wynika, że w PiS intensywnie myślą nad następcą Magdaleny Biejat. Serwis przytoczył w tym miejscu nazwisko Dominiki Figurskej-Chorosińskiej, byłej aktorki, dziennikarki, a dziś posłanki PiS. Mimo doświadczenia w sejmiku województwa mazowieckiego startowała do Sejmu bez podstawowej wiedzy o parlamencie i ustroju państwa.

Przed wejściem w świat polityki Figurska-Chorosińska była aktorką i dziennikarką. Występowała m. in. w "M jak Miłość", "Pierwszej Miłości", ale też "Smoleńsku". 

RadioZET.pl/wpolityce.pl