Znana aktorka na listach PiS. ''Ostatnia na liście, pierwsza do pracy''

16.08.2019 22:56
Dominika Figurska
fot. Michal WARGIN/East News

Dominika Figurska-Chorosińska startuje z ramienia PiS-u w jesiennych wyborach do parlamentu. Gwiazda "M jak miłość", Telewizji Republika i TVP Info znalazła się na liście kandydatów w okręgu Warszawa II. 

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

Listy wyborcze PiS we wszystkich okręgach do Sejmu, a także do Senatu, zaprezentowano w piątek podczas konferencji prasowej w Warszawie. W drugim okręgu warszawskim listę kandydatów Prawa i Sprawiedliwości otwierać będzie szef MON Mariusz Błaszczak

Na ostatnim, 24. miejscu na liście znalazła się dobrze znana Dominika Figurska-Chorosińska. O starcie w jesiennych wyborach parlamentarnych poinformowała na swoim profilu w mediach społecznościowych. 

Tegoroczne wydarzenia pokazują, że Polska stała się polem bitwy o tradycyjną rodzinę, model wychowania młodego pokolenia i miejsce wartości chrześcijańskich w przestrzeni publicznej. Jako posłanka chcę budować Polskę prorodzinną i wierną swoim korzeniom. Pomożecie? Dominika – ostatnia na liście – pierwsza do pracy na rzecz polskich rodzin.

DOMINIKA FIGURSKA NA FACEBOOKU

Dominika Figurska-Chorosińska w wyborach samorządowych w 2018 roku wystartowała z listy Prawa i Sprawiedliwości do Sejmiku Województwa Mazowieckiego, uzyskując mandat. W wyborach do PE w 2019 roku kandydowała bezskutecznie z listy PiS w okręgu warszawskim. 

Figurska od 2001 roku jest związana z Teatrem Polskim w Krakowie. Wraz z mężem – Michałem Chorosińskim i córką Nastką grała w serialu ''M jak miłość''. W 2016 roku wystąpiła w filmie ''Smoleńsk'' jako Wdowa smoleńska.

RadioZET.pl