Zamknij

Co z wizytą Trumpa w Polsce? Szczerski zapewnia: przyleci jeszcze w tym roku

30.08.2019 17:13
Donald Trump
fot. PAP/EPA/MICHAEL REYNOLDS

Donald Trump przyjedzie do Polski jeszcze w tym roku – zapewnił w piątek szef gabinetu prezydenta Andrzeja Dudy Krzysztof Szczerski. „Wizyta prezydenta USA została przełożona, a nie odwołana” – podkreślał.

Donald Trump przełożył wizytę w Polsce. Jak informowały amerykańskie media, powodem tej decyzji jest huragan Dorian, który zbliża się do wybrzeży Florydy. Zamiast prezydenta USA na obchodach 80-tej rocznicy wybuchu II Wojny Światowej pojawi się wiceprezydent Mike Pence.

Zobacz także

Jak jednak podkreślił Krzysztof Szczerski po piątkowym spotkaniu z doradcą prezydenta USA ds. bezpieczeństwa narodowego Johnem Boltonem, "jest wyraźną i jednoznaczną wolą prezydenta Trumpa, by jeszcze w tym roku, w najbliższych miesiącach odwiedzić Warszawę, żeby zrealizować pełen plan wizyty, która była zaplanowana na 2 września, także z podpisaniem dokumentów, które są wypracowane i przygotowane do podpisów prezydentów".

Podczas konferencji prasowej Szczerski przekazał, że Polska przedstawiła stronie amerykańskiej kilka możliwych terminów wizyty prezydenta Trumpa i "one wszystkie obejmują najbliższe trzy miesiące". "Chcielibyśmy, żeby w najbliższym czasie tę nową datę wizyty prezydenta USA w Warszawie ogłosić" - powiedział.

Dopytywany, jakie daty zaproponowała polska strona, odpowiedział: "Kilka dat, w ciągu najbliższych trzech miesięcy, od dzisiaj do połowy listopada".

Zobacz także

RadioZET.pl/PAP