Zamknij

Tusk i Budka: Opozycja chce dwa miliardy na onkologię, a PiS na nowotwór

13.02.2020 20:42
DOnald Tusk Borys Budka
fot. WOJCIECH STROZYK/REPORTER

Czołowi politycy PO proponują, by przewidziane 2 miliardy złotych na TVP i media publiczne przeznaczyć na onkologię. Szczególnie dobitnie wyraził się Donald Tusk. Jego wpis na Twitterze to kolejne uderzenie w prorządową propagandę.

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku 

- To bardzo subtelna różnica: opozycja chce przeznaczyć dwa miliardy na onkologię, a PiS na nowotwór - napisał na Twitterze b. premier Donald Tusk.

W czwartek wieczorem Sejm ma głosować nad uchwałą Senatu odrzucającą projekt Sejmu, który zakłada wsparcie mediów publicznych kwotą 1,95 miliarda złotych. Jego odrzucenie jest przy większości PiS niemal pewne.

Zobacz także

Liderzy PO: Miliardy na walkę z nowotworem niż TVP

W opozycji wybrzmiał dziś wspólnie podobny przekaz. Szef PO Borys Budka i kandydatka tej na prezydenta Małgorzata Kidawa-Błońska zaapelowali, by rządzące PiS nie odrzucało uchwały Senatu, a zaoszczędzone blisko 2 mld zł przeznaczyło na wsparcie służby zdrowia.

"2 miliardy. PiS - na TVP. Platforma Obywatelska - na walkę z rakiem. Co wybierasz?" – grafiki z takim opisem zamieścili Budka i b. szef partii, Grzegorz Schetyna.

Zobacz także

RadioZET.pl/Twitter

C