Zamknij

"Jeśli kochasz, to się szczep". Tusk przyjął trzecią dawkę szczepionki

03.12.2021 19:15
Donald Tusk
fot. Twitter/Donald Tusk

Donald Tusk zaapelował o szczepienie się przeciw COVID-19. Lider PO przyjął właśnie trzecią dawkę szczepionki, a nagranie z wizyty w jednym z warszawskich szpitali zamieścił w mediach społecznościowych. 

Donald Tusk opublikował w piątek wieczorem na Twitterze wpis, do którego dołączył także krótki film relacjonujący jego wizytę w punkcie szczepień działającym w Szpitalu Południowym w Warszawie. Były premier przyjął właśnie trzecią dawkę szczepionki przeciw COVID-19. 

Tusk przyjął 3. dawkę szczepionki. Lider PO zaapelował do Polaków

- Dzisiaj dla mnie ważny dzień, idę na trzecie szczepienie - zapowiedział na początku filmu lider PO. Wyjaśnił, że ten moment jest dla niego ważny nie tylko dlatego, że będzie czuł się bezpieczniejszy, ale także z powodu zbliżających się mikołajek. 

- U mnie w domu to jest szczególny dzień, bo najstarszy wnuk nazywa się Mikołaj, więc ma imieniny. A one są wyjątkowo fajne, nie tylko dla niego - zaznaczył, przyznając, że wnuk dostaje najwięcej prezentów, ale wszyscy inni członkowie jego rodziny, również dostają prezenty - od św. Mikołaja.

- I będziemy się mogli znowu spotkać w pełnym gronie, zaszczepieni - podkreślił polityk, dodając, że nie musiał w domu nikogo namawiać, wszyscy bowiem byli przekonani, aby się szczepić. - Może dlatego, że wszystkim nam na sobie tak bardzo zależy - przyznał. 

Domyślacie się, jak bardzo kocham moje dzieci, moje wnuczęta i dlatego jestem taki zadowolony i szczęśliwy, że wszyscy, którzy są uprawnieni, są już zaszczepieni. Ja też właśnie przyjąłem trzecią, przypominająca dawkę

Donald Tusk

Tusk stwierdził ponadto, że teraz wszyscy razem - całą rodziną, będą mogli przywitać św. Mikołaja i spędzić wspólnie święta. - Jeśli kochasz, to się szczep - zaapelował na koniec nagrania były premier.

Przypomnijmy, że w piątek Ministerstwo Zdrowia potwierdziło zakażenie koronawirusem u 26 965 kolejnych osób. Z powodu COVID-19 lub wskutek współistnienia tej choroby z innymi schorzeniami zmarło 470 osób. 

RadioZET.pl/PAP (D. Kania)/Twitter

C