Zamknij

Donald Tusk napisał książkę. ''Uczciwi nie mają się czego obawiać"

28.10.2019 20:55
Donald Tusk
fot. Archiwum RadioZET.pl

Donald Tusk napisał książkę. Publikacja zatytułowana "Szczerze" ma opowiadać m.in. o kulisach europejskiej polityki. ''Jak mówi obecna władza: uczciwi nie mają się czego obawiać'' - napisał na Twitterze były premier. 

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

Książka Donalda Tuska ma ukazać się 12 grudnia nakładem Wydawnictwa Agora.

To niezwykły, osobisty dziennik Przewodniczącego Rady Europejskiej. Dzień po dniu towarzyszymy jego pierwszym krokom w nowej roli, poznajemy kulisy europejskiej polityki i śledzimy najbardziej dramatyczne wydarzenia ostatnich lat: zamachy terrorystyczne w Paryżu i Brukseli, kryzys uchodźczy, śmierć prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza, niekończące się negocjacje w sprawie Brexitu

czytamy na stronach wydawnictwa

Donald Tusk napisał książkę. ''Uczciwi nie mają się czego obawiać"

W książce mają znaleźć się też "wielowymiarowe i zaskakujące portrety najważniejszych postaci światowej polityki, od Baracka Obamy i Angeli Merkel po Donalda Trumpa i Borisa Johnsona".

Zobacz także

''Ale Szczerze to znacznie więcej niż książka o kulisach władzy. To również zapisane potoczystym, barwnym językiem polityczne credo Donalda Tuska i opowieść o Europie, która pozostaje wielkim marzeniem. A także o europejskiej polityce, która bywa gorzkim rozczarowaniem" - napisali wydawcy książki szefa Rady Europejskiej.

"Jak mówi obecna władza: uczciwi nie mają się czego obawiać" - napisał Tusk na Twitterze komentując informację zapowiadającą ukazanie się jego książki.

RadioZET.pl/PAP