Zamknij

PiS nie odpuści reformy sądów. Tusk: Chodzi o to, żeby móc bezkarnie kraść

17.12.2019 10:33
Donald Tusk Stanisław Karczewski
fot. Tomasz Jastrzebowski/REPORTER Jakub Walasek/REPORTER

Batalia o polskie sądownictwo trwa w najlepsze. Rządzący przekonują, że „Polacy chcą reformy sądów” (wicemarszałek Stanisław Karczewski), pada nawet teza, że „nie ma żadnej wojny z sędziami, tylko przeciwdziałanie anarchii” (wicerzecznik PiS, Radosław Fogiel). Złowieszczy fragment swojej książki przytoczył z kolei były premier Donald Tusk, którego zdaniem władzy w Polsce zależy dziś na bezkarnej kradzieży.

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

Spór o sądy, a zwłaszcza propozycję ustawy PiS dotyczącą dyscyplinowania sędziów, wybrzmiewa coraz głośniej. Opozycja i część sędziów mówi o podniesieniu ręki na trzecią władzę. Sprawa pojawi się na wokandzie Komisji Europejskiej. Rzecznik KE przekazał, że projekt dyscyplinowania sędziów będzie analizowany pod kątem zgodności z unijnymi zasadami, dotyczącymi niezależności w wymiarze sprawiedliwości.

Zobacz także

Co do zamiarów PiS wątpliwości nie ma były premier Donald Tusk. Na swoim profilu na Twitterze napisał dziś, że zamiarem rządzących, którzy „rzucają się” na sądownictwo jest tylko i wyłącznie… kradzież.

PiS broni projektu dyscyplinowania sędziów. "Polacy oczekują kontynuacji reformy"

Systemu dyscyplinującego sędziów twardo bronią rządzący. Wicemarszałek Senatu Stanisław Karczewski powiedział w dziś w radiowej Jedynce, że PiS czuje „ogromne wsparcie Polaków”, którzy oczekują kontynuacji reformy sadownictwa. Jego zdaniem kontrowersyjna ustawa, ma „przywrócić normalność” w sądownictwie.

Zobacz także

Podobnego zdania jest Radosław Fogiel. Wicerzecznik PiS stwierdził dziś w Radiu ZET, że rządzący nie są na żadnej wojnie z sędziami.

Wbrew temu, co się twierdzi, nie jesteśmy na żadnej wojnie z sędziami. Zależy nam tylko na zachowaniu porządku prawnego, na przeciwdziałaniu anarchizacji

Radosław Fogiel, wicerzecznik PiS, Gość Radia ZET

RadioZET.pl/PR1/PAP