Zamknij

Donald Tusk pozywa Beatę Mazurek. Za ohydny komentarz

12.12.2020 17:22
Beata Mazurek, Donald Tusk, pozew
fot. WOJCIECH STROZYK/REPORTER JACEK DOMINSKI/REPORTER

Donald Tusk przywykł do ostrej krytyki, jednak po słowach europosłanki PiS Beaty Mazurek nie wytrzymał. Deputowana ubliżyła mu w komentarzu pod zdjęciem z Martą Lempart, nawiązując m.in. do symboli faszystowskich i dziadka z Wehrmachtu. - Będziemy się domagać przeprosin oraz wpłaty na WOŚP – zapowiedział obrońca Tuska, mecenas Roman Giertych.

Donald Tusk pozywa Beatę Mazurek. Były premier i b. szef Rady Europejskiej będzie procesować się z europosłanką, która popełniła na Twitterze skandaliczny wpis.

- Tusk znany jest z tego, że pielęgnuje rodzinne tradycje. Pewnie takich faszystowskich pamiątek posiada więcej. Szkoda, że pochwalił się tylko maseczką. Nie traćmy jednak nadziei, może następnym razem powita Lempart w mundurze dziadka z Wermachtu? – napisała na Twitterze w komentarzu do zdjęcia Tuska z liderką Strajku Kobiet.

Zobacz także

Donald Tusk pozywa europosłankę PiS za obrzydliwy wpis

Choć były premier nie odniósł się do tych oczernieni osobiście, uczynił to Roman Giertych. Obrońca Tuska i były wicepremier w pierwszych rządzie PiS zapowiedział pozwanie Mazurek o naruszenie dóbr osobistych.

- W imieniu Przewodniczącego Donalda Tuska pozywam panią poseł Beatę Mazurek o naruszenie dóbr osobistych. Będziemy się domagać przeprosin oraz wpłaty na WOŚP – napisał na Twitterze.

RadioZET.pl/Twitter

C