Zamknij

Donald Tusk spotkał się z Angelą Merkel w Berlinie. Rozmawiali o kryzysie na granicy

PAP
11.11.2021 08:26
Donald Tusk i Angela Merkel
fot. AP/EAST NEWS/

List Donalda Tuska do przywódców europejskich to jedynie część działań, jakie lider Platformy Obywatelskiej prowadzi w sprawie kryzysu na granicy. Jak dowiedziała się Interia, w tej sprawie Tusk spotkał się w poniedziałek z Angelą Merkel w Berlinie.

Jak wyjaśniono, " Donald Tusk spotkał się w Berlinie z Angelą Merkel w poniedziałek późnym wieczorem na spotkaniu roboczym". "Lider Platformy Obywatelskiej miał jej nakreślić sytuację, jaka ma miejsce na granicy polsko-białoruskiej. Przekonywał, że działania reżimu Aleksandra Łukaszenki zagrażają nie tylko Polsce, ale też Litwie i całej Unii Europejskiej" - czytamy w artykule.

Podkreślono, że "potwierdzenie tych słów ma odzwierciedlenie w liście, który Tusk wystosował do europejskich przywódców". "Nie będę zaprzeczał, takie spotkanie miało miejsce w poniedziałek późnym wieczorem. Dotyczyło sytuacji na polsko-białoruskiej granicy" - przyznał w rozmowie z Interią rzecznik PO Jan Grabiec.

Kryzys na granicy z Białorusią. Tusk spotkał się z Merkel

Jak wyjaśniono, "zaraz po spotkaniu Tusk udał się do Brukseli, gdzie, jak przekonują rozmówcy Interii, prowadzi ofensywę dyplomatyczną". "W jego agendzie ma się znajdować wiele spotkań z przywódcami europejskimi, a także liderami instytucji unijnych" - czytamy na portalu.

Według informacji Interii, Tusk, z przerwą na spotkanie z ZNP w Gdańsku, miał liczne spotkania od wtorku do środy. "Planuje też zostać w Brukseli również 11 listopada" - zaznaczono.

Jak przypomniano, "Tusk w środę wieczorem opublikował list otwarty do przywódców europejskich". "Pisze w nim m.in. «niezależnie od waszych poglądów na kwestię migracji musimy, podkreślam - musimy, jako wspólnota polityczna użyć wszystkich dostępnych środków nacisku w celu powstrzymania eskalacji napięcia na wschodniej granicy Unii Europejskiej»" - czytamy na portalu.

RadioZET.pl/PAP/Interia/oprac. AK

C