Zamknij

Spalili zdjęcie z podobizną Tuska. Szef PO: "Palę się do jeszcze cięższej pracy"

11.11.2021 15:30
Donald Tusk reaguje na podpalenie zdjęcia z jego podobizną
fot. Piotr Hukalo/East News

"Palę się do jeszcze cięższej pracy na rzecz Niepodległej" - napisał w czwartek na Twitterze szef PO Donald Tusk. W trakcie Marszu Niepodległości doszło do demonstracyjnego spalenia zdjęcia z jego podobizną.

Donald Tusk odpowiedział na drastyczny przekaz skierowany do niego na Marszu Niepodległości. W sieci pojawiło się nagranie z marszu, na którym mężczyzna z biało-czerwoną opaską na rękawie podpala zdjęcie lidera Platformy Obywatelskiej.

Do podpalenia zdjęcia Donalda Tuska doszło w okolicach jednego z przystanków w Warszawie, na trasie Marszu Niepodległości.

Podpalenie zdjęcia Donalda Tuska. Zaskakujący komentarz lidera PO

 Tusk szybko odniósł się do sprawy. Na przerażający symbol odpowiedział z dystansem. "Palę się do jeszcze cięższej pracy na rzecz Niepodległej!" – napisał na Twitetrze.

Nagranie udostępnił w sieci poseł KO Michał Szczerba, który zwrócił uwagę, że za naruszenia prawa odpowiada organizator marszu, czyli szef Urzędu do Spraw Kombatantów i Osób Represjonowanych. "Jan Kasprzyk, ponosi pan jako organizator zgromadzenia pełną odpowiedzialność za naruszenia prawa!" - napisał Szczerba na Twitterze.

RadioZET.pl/Twitter

C