Zamknij

"No to siup za ten kryzys". Zdjęcie Dudy i Morawieckiego wywołało lawinę żartów

31.05.2020 15:23
Duda i Morawiecki poszli na piwo
fot. twitter.com/PiS_Lubelskie

„Nie ufam facetom, którzy piją piwo z sokiem”, „No to siup za ten kryzys, za wybory”, „To nie sok, tylko krew podatników” – między innymi takie komentarze można przeczytać pod zdjęciem Andrzeja Dudy i Mateusza Morawieckiego, którzy w weekend spotkali się przy piwie. Tę lawinę żartobliwych komentarzy wywołali zresztą sami działacze PiS.

Andrzej Duda i Mateusz Morawiecki odwiedzili w sobotę plac budowy przekopu Mierzei Wiślanej. Prezydent i premier w patetycznym tonie zapewnili, że Polska będzie realizować „wielkie i ambitne inwestycje” i już wkrótce cała Polska będzie takim „placem budowy”, jakim dziś jest Mierzeja Wiślana. Morawiecki zaznaczał, że to „wielki przywódca Andrzej Duda” jest autorem – jak mogliśmy usłyszeć – polskiego sukcesu wychodzenia z gospodarczego koronakryzysu.

- Plan Dudy. Wielki plan inwestycyjny Polski. To nasza propozycja wyjścia z kryzysu, w który wpadł cały świat. Poprzez ten plan, poprzez tworzenie setek tysięcy i milionów nowych miejsc pracy w nowoczesnej polskiej gospodarce będziemy jeszcze szybciej mogli dogonić zachodnią Europę – mówił Morawiecki, przy czym podkreślał, że Rafał Trzaskowski takich inwestycji nie chce. Oczywiście nie było to częścią kampanii wyborczej, której oficjalnie przecież nie ma.

Po wzniosłym przemówieniu prezydent z premierem udali się świętować – jak można przypuszczać – sukces „Planu Dudy”. Zdjęcia ze spotkania przy kuflu piwa (z sokiem) błyskawicznie obiegły internet. Możliwe, że nie wzbudziłyby aż tak sporego zainteresowania, gdyby nie działacze PiS, którzy w sieci sami zachęcili internautów do komentowania zdjęć "przywódców naszego narodu". Jak sami stwierdzili, zdjęcie Dudy i Morawieckiego przy kuflu piwa mówi jasno, że „współpraca to skała, na której będziemy budowali szczęście naszego Narodu”. Zdaje się jednak, że internauci mieli inne zdanie.

„To zdjęcie mówi, że panowie za pieniądze podatników zjedli obiad i wypili w pracy piwko. Bo służbowo w końcu tam byli. Piękny przykład i promocja picia. Autorytety!”, „Że walą browca po zdemolowaniu kraju”, „Że panowie nieźle się bawią i humor im dopisuje, podczas gdy Polacy już walczą o byt a jeszcze nie mają świadomości, jak długo będą ponosili koszty nieudolnych rządów” – można przeczytać w sieci. A to tylko część komentarzy pod zdjęciem.

Sobotnie spotkanie Dudy i Morawieckiego do wbicia rządzącym szpili wykorzystali też politycy opozycji. "Za co pijemy? Za milion bezrobotnych? Za 40 proc. spadku dochodów samorządów? Za 70 mln stracone na sasinowe wybory?" – pytał na Twitterze Sławomir Nitras.

Zobacz także

RadioZET.pl