Zamknij

Duda nie spotkał się z Bidenem. „Ma bardziej pilne potrzeby niż współpraca z Polską”

PAP
21.09.2021 22:02
Andrzej Duda
fot. PAP/Jakub Szymczuk/KPRP

– W tej chwili administracja prezydenta Joe Bidena ma wiele problemów, w tym Afganistan, którym musi się zająć i są to znacznie bardziej pilne potrzeby niż współpraca w relacjach z Polską, w których nic złego się nie dzieje – powiedział na briefingu w Nowym Jorku Andrzej Duda. Prezydent dodał, że został zaproszony do Mongolii, a w marcu lub na początku kwietnia wizytę w Polsce złoży prezydent Brazylii.

Andrzej Duda pytany o współpracę z prezydentem Joe Bidenem wymieniał wzajemne zaproszenia na szczyty międzynarodowe, w tym szczyt klimatyczny i szczyt Trójmorza, w których obaj brali udział. Potwierdził, że nie jest to tak bliska współpraca jak z administracją byłego prezydenta Donalda Trumpa.

Duda nie spotkał się z Bidenem

– W tej chwili administracja pana prezydenta Joe Bidena ma bardzo wiele problemów, chociażby takich jak problem Afganistanu, którym musi się zająć i zapewne są to znacznie bardziej pilne potrzeby niż współpraca w relacjach z Polską, w których nic złego się nie dzieje – powiedział Duda. Prezydent zapewniał, że trwałe elementy współpracy polsko-amerykańskiej wypracowane za prezydentury Donalda Trumpa funkcjonują także obecnie

Andrzej Duda przekazał, że w marcu lub na początku kwietnia Polskę odwiedzi prezydent Brazylii Jair Bolsonaro. Prezydent Duda dodał, że został zaproszony do Mongolii. – Otrzymałem zaproszenia od pana prezydenta do Mongolii - mówił, podkreślając, że w ubiegłym roku mieliśmy 80-lecie relacji dyplomatycznych pomiędzy Polską a Mongolią.

– Mamy nadzieję na rozwój relacji gospodarczych, bo Mongolia to też kraj z wielkim potencjałem i mam nadzieję, że będzie jeszcze bardziej otwarty na naszych przedsiębiorców - podkreślił.

RadioZET.pl/PAP - Mateusz Roszak, Grzegorz Bruszewski, Oskar Górzyński/oprac. AK