Zamknij

Duda o expose Morawieckiego: premier zaakcentował rzeczy istotne

19.11.2019 12:29
Andrzej Duda
fot. PAP

– Cieszę się, że premier zaakcentował w expose rzeczy istotne z mojego punktu widzenia, jako prezydenta Rzeczypospolitej, że chcemy, żeby Polska wreszcie stawała się normalnym państwem; to podniesienie tego pojęcia na zupełnie inny poziom – mówił we wtorek w Sejmie prezydent Andrzej Duda.

Prezydent wysłuchał we wtorek exposé premiera Mateusza Morawieckiego. W ocenie Andrzeja Dudy było one wygłoszone w sposób spójny i z ciekawym podejściem do tego, jaka powinna być polska polityka w najbliższych czterech latach.

Duda o exposé Morawieckiego

– Cieszę się, że pan premier w tak spójny sposób przedstawił zręby swojej polityki i cieszę się, że ta polityka tak mocno nawiązuje do tego, z czym mieliśmy już do czynienia przez ostatnie cztery lata – ocenił prezydent.

Zobacz także

– Cieszę się, że (premier) zaakcentował te rzeczy, które z mojego punktu widzenia jako prezydenta Rzeczypospolitej są tak bardzo istotne, mianowicie, że chcemy, żeby Polska wreszcie stawała się normalnym państwem. To pojęcie normalności pan premier powtórzył kilkakrotnie w bardzo różnych kontekstach, jeżeli chodzi o polską politykę i o to, jaką chcemy, żeby stawała się Polska, jakim chcemy, żeby była dla nas wszystkich krajem. Jest to w moim przekonaniu podniesienie tego pojęcia „normalność” na zupełnie inny poziom funkcjonowania i zupełnie inny poziom życia – mówił Duda.

„Premier dzisiaj dobrze spogląda w przyszłość”

Prezydent podkreślił, że premier szczególnie mocno podniósł kwestię rodziny, ochrony dzieci i młodzieży przed „złymi wpływami”, co – jak dodał – spotkało się z jego aprobatą. Nawiązywał także do wypowiedzi Morawieckiego o zachowaniu tożsamości narodowej; ocenił, że nowoczesne państwo nie jest państwem, w którym społeczeństwo ma się wyrzec tradycji.

Zobacz także

– Pan premier i Rada Ministrów dzisiaj dobrze spogląda w przyszłość i trafnie diagnozuje to, co wynika z różnego rodzaju przewidywań czy danych, które są także wskaźnikami przedstawionymi przez GUS – mówił prezydent.

RadioZET.pl/PAP