Zamknij

Duda pogratulował skoczkom sukcesu w Zakopanem. I zrobił... błąd ortograficzny

26.01.2020 19:03
Andrzej Duda
fot. Jacek Dominski/Reporter

Andrzej Duda pogratulował na Twitterze polskim skoczkom sukcesu w niedzielnym konkursie w Zakopanem. I nie byłoby we tym nic dziwnego, gdyby nie fakt, że... prezydent zrobił błąd ortograficzny. 

Zobacz także

Niedzielny konkurs Pucharu Świata w skokach narciarskich należał do polskich skoczków. Zawody na Wielkiej Krokwi wygrał Kamil Stoch, a trzecie miejsce zajął Dawid Kubacki. Mistrz olimpijski z Soczi i Pjongczangu zajmuje obecnie szóste, a tegoroczny zwycięzca Turnieju Czterech Skoczni czwarte miejsce w klasyfikacji generalnej.

Andrzej Duda gratuluje i... robi błąd

Nie jest niczym zaskakującym, że po takich wyczynach politycy często składają naszym sportowcom gratulację - czy to osobiście, czy za pośrednictwem mediów społecznościowych. Nie inaczej było i tym razem, gdy na Twitterze naszych "orłom" pogratulował prezydent Andrzej Duda:

"Wielka radość w Zakopanem i w całej Polsce. Nasi triumfują na Wielkiej Krokwii!!! Gratulacje i podziękowania za wspaniały konkurs dla Kamila Stocha i Dawida Kubackiego oraz całej naszej Ekipy! Brawo! Brawo! Brawo! Szacunek i pozdrowienia dla naszych Kibiców za wspaniały doping!" - napisał.

Zobacz także

I choć treść w żadnym elemencie nie pachnie kontrowersją, to uważny czytelnik zwróci uwagę na... błąd ortograficzny. Otóż prezydent pomylił się w odmianie słowa "Krokiew" - w zapisie dodał o jedno "i" za dużo. 

Internauci zauważyli

Błąd ten nie umknął uwadze internautów. Wśród wielu komentarzy, które znalazły się po tym postem, znalazły się też takie, które zwracały prezydentowi uwagę na niepełną znajomość polszczyzny.

RadioZET.pl/Twitter