Zamknij

Dymisja w Ministerstwie Zdrowia. Odchodzi wiceminister Sławomir Gadomski

21.01.2022 17:08
Sławomir Gadomski
fot. WOJCIECH STROZYK/REPORTER

Wiceminister Sławomir Gadomski odchodzi z Ministerstwa Zdrowia - przekazał na Twitterze Adam Niedzielski. "Serdeczne podziękowania za ponad 3 lata pracy. Nadal jednak będziemy współpracować na rzecz polskiej ochrony zdrowia" - napisał szef MZ.

Sławomir Gadomski wiceministrem zdrowia został w czerwcu 2018 roku, gdy szefem resortu był Łukasz Szumowski. Nadzorował i koordynował m.in. wszystkie działania resortu w zakresie kompleksowej reformy polskiej onkologii, inwestycje MZ i projekty finansowane ze środków budżetowych, programów unijnych (od 2019 roku) oraz programów polityki zdrowotnej.

"Serdeczne podziękowania za ponad 3 lata pracy na rzecz Ministerstwa Zdrowia ministra Sławomira Gadomskiego. Z 31 stycznia kończy swoją misję, pozostawiając istotne efekty swojej pracy, choćby Krajową Sieć Onkologiczną. Nadal jednak będziemy współpracować na rzecz polskiej ochrony zdrowia" - napisał Adam Niedzielski

Jako pierwszy informację o dymisji w resorcie zdrowia przekazał na Twitterze europoseł Koalicji Obywatelskiej i były minister zdrowia Bartosz Arłukowicz. "Rozpoczęła się ucieczka z tonącego statku MZ? Wiceminister zdrowia S. Gadomski rzucił papierami i odchodzi" - czytamy we wpisie. 

Kim jest Sławomir Gadomski?

Sławomir Gadomski w latach 2016-2018 jako zastępca dyrektora, kierował pionem Zarządzania i Finansów w największym instytucie badawczym w Polsce – Centrum Onkologii – Instytut im. Marii Skłodowskiej-Curie w Warszawie, gdzie odpowiadał przede wszystkim za skuteczną restrukturyzację finansową. 

Posiada wykształcenie wyższe z zakresu finansów i bankowości oraz matematyki finansowej, jest na końcowym etapie zdobywania uprawnień biegłego rewidenta. Jak czytamy na stronie MZ, jest żonaty i ma dwójkę dzieci. Jest pasjonatem sportów wytrzymałościowych, w szczególności kolarstwa i triathlonu.

RadioZET.pl

C