Zamknij

Dymisja w rządzie Morawieckiego. Piotr Naimski odwołany z funkcji pełnomocnika

20.07.2022 19:54
Piotr Naimski
fot. Wojciech Stróżyk/REPORTER

Piotr Naimski nie jest już członkiem gabinetu Mateusza Morawieckiego. Osobiście potwierdził, że został odwołany ze stanowiska Pełnomocnika Rządu do spraw Strategicznej Infrastruktury Energetycznej.

Piotr Naimski nie jest już członkiem gabinetu Mateusza Morawieckiego. We wpisie na Facebooku osobiście oznajmił, że został odwołany ze stanowiska Pełnomocnika Rządu do spraw Strategicznej Infrastruktury Energetycznej. Informację tę potwierdził w rozmowie z PAP rzecznik rządu Piotr Müller.

Piotr Naimski odchodzi z rządu. "Powiedziano mi, że się nie nadaję"

"Korzystam z tej formy, by zawiadomić Państwa, iż z dniem 20 lipca otrzymałem dymisję ze stanowiska Pełnomocnika Rządu do spraw Strategicznej Infrastruktury Energetycznej oraz Sekretarza Stanu w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów. Jako ustne uzasadnienie powiedziano mi, że nie nadaję się do współpracy i »wszystko blokuję« - napisał Naimski.

Dodał, że to nie pierwsza w jego "dość długim już życiu dymisja". "Ta przypada 30 lat po obaleniu rządu premiera Jana Olszewskiego, w którym pełniłem funkcję Szefa UOP. Wtedy Wałęsa wyrzucał mnie rękoma tymczasowego premiera Pawlaka" - zaznaczył.

Do sprawy odniósł się - także we wpisie na Facebooku - premier Morawiecki. "Piotr Naimski od lat jest jednym z najlepszych w Polsce specjalistów od energetyki. Baltic Pipe i wielu innych inwestycji tworzących architekturę bezpieczeństwa energetycznego Polski to jego dziedzictwo. Dziś kończy swoją misję w rządzie. Dziękuję mu za jego pracę i zaangażowanie" - przekazał szef rządu.

Piotr Naimski jest z wykształcenia biochemikiem, wykładał na kilku uczelniach, m.in. w USA. W PRL działał w opozycji demokratycznej. Po 1989 roku był m.in. szefem Urzędu Ochrony Państwa, doradcą ds. bezpieczeństwa premiera Jerzego Buzka, wiceministrem gospodarki, posłem na Sejm (w latach 2011-19), a także sekretarzem stanu w Kancelarii Premiera.

NAPISZ DO NAS

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś intrygującego lub bulwersującego? Chcesz, żebyśmy opisali ważny problem? Napisz do nas! Informacje, zdjęcia i nagrania możesz przesłać nam na informacje@radiozet.pl.

RadioZET.pl/PAP/Facebook

C