Zamknij

Ekstrapensje w kancelarii Morawieckiego. Rząd tworzy nowe stanowiska

20.09.2021 07:43
Mateusz Morawiecki
fot. Shutterstock

Dzięki rozporządzeniu premiera Mateusza Morawieckiego w KPRM będą mogły powstać stanowiska z wysokimi zarobkami – informuje poniedziałkowa "Rzeczpospolita”.

Główny, starszy i młodszy kierownik projektu – takie nowe funkcje będą mogły powstawać w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów. Z ich pełnieniem - jak informuje "Rz" - będą wiązały się wyśrubowane jak na rząd zarobki. Główny kierownik projektu zarobi nawet 16 tys. zł brutto, dokładnie tyle co wiceminister.

Z uzasadnienia do projektu wynika, że w KPRM podejmowane są "liczne inicjatywy związane z cyfryzacją państwa”, w związku z czym potrzebne jest ściągnięcie z rynku fachowców informatyków.

Rz: Ekstrapensje na posadach w rządzie Morawieckiego

Według "Rz" problem w tym, że z rozporządzenia nie wynika, iż wymagane są szczególne kwalifikacje. Młodszy kierownik projektu będzie musiał np. posiadać wykształcenie wyższe i zaledwie dwa lata doświadczenia zawodowego.

W dodatku – jak dodaje gazeta - prace nad dokumentem toczyły się w tajemnicy. Na stronie Rządowego Centrum Legislacji został on upubliczniony już po jego podpisaniu; nie przeprowadzono też jakichkolwiek konsultacji.

RadioZET.pl/ PAP